זקוקים לעידוד? הפתרון, הדהוד (כלי מעולם ה-NLP)

קורה לפעמים שאנו עומדים למבחן, שיש משימה שאיננו בטוחים כי נצליח בה, שביטחוננו העצמי מתערער. האמונה שלנו בכוחנו נחלשת ומחשבותינו מזינות זאת. תוכן המחשבות מעורר בנו דכדוך או חרדה. רוברט דילץ, אישיות מפורסמת בעולם ה-NLP, פיתח למצבים אלה כלי אותו הוא מכנה:  ‘הדהוד’. איך אפשר להשתמש ב’הדהוד’ כדי להתעודד?

חשבו על משהו שאתם רוצים או צריכים להשיג אך מתקשים בכך? חפשו אנשים שמאמינים בכם (חברה טובה, מורה וותיק, בן משפחה מפרגן וכדומה), מישהו שתמיד רואה את הטוב שבכם, מישהו שמעריך מאוד את יכולותיכם. התמקדו (כן, כן, ממש עכשיו) באדם הזה, הקשיבו לו, מה הוא אומר לכם? מהו המסר שהוא מעביר לכם? תנו למסר המחזק הזה להדהד בתוככם. עצרו את קריאת הטיפ ועיצמו את עינכם לרגע כדי לתת למסר המחזק להדהד בתוככם, חיזרו עליו כמה פעמים, כמו ‘מנטרה’. זה יכול להיות מסר כגון: “אני מאמין בך”, “אני יודע שתצליח/י” וכדומה. תנו למסר להמשיך להדהד ולהתחזק בתוככם. שימו לב כי המסר משנה את תחושותיכם ובעקבות זאת גם את מחשבותיכם ואמונותיכם אודות עצמכם. בדומה לטיפ הקודם (שימוש במילה ‘כן’), המחזקת אותנו ומאירה את החלקים האופטימיים בחיינו, כך גם בהדהוד, אנו מפנים את הקשב למה שמחזק אותנו וכך, השינוי, שהתחיל בדמיון, במחשבה מהדהד על כל יישותנו.

שתפו אותנו במחשבותיכם ואולי גם התנסותכם בהדהוד.

הוסף/הוסיפי תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. נועה אידה הגיב ב-

  תודה רבה על תוכן חשוב ומעצים. מיישמת במיידי🌺

  הגב
 2. אורלי פיתוסי הגיב ב-

  מה שתהדהד יחזור אליך כמו הד וישפיע שינוי באיכות חייך

  הגב
 3. אילנה דוגמא הגיב ב-

  זה נחמד מאוד לקבל את הטיפים ששומרים אותנו מפוקסים וממוקדים, תודה מקרב לב

  הגב
 4. מיסון מולא הגיב ב-

  אני מאד שמחה לקרוא את הטיפים
  תודה מכל הלב

  הגב
 5. טובה ויצמן הגיב ב-

  שלום, אני נוהגת לשמור ברכות לימי הולדת שקיבלתי ומיני מסרים חיוביים מכל מיני הזדמנויות בתיק שאני קוראת לו לשעת עידוד. בעת היחלשות הנפש אני מפשפשת בתיק זה ומקבלת המון עידוד וכוח להמשך המסע שלי. תחשבו על הרעיון! טובה

  הגב
 6. ציפי.ק הגיב ב-

  תודה לכם מקרב לב על התזכורות הנהדרות והמהדהדות
  שמחזקות אותי כאדם, אשה, אמא וכמטפלת
  המשיכו בפועלכם המבורך :-))

  הגב
  • מכללת רטר הגיב ב-

   ציפי יקרה,
   תודה על המילים החמות שנכנסו ישר ללב
   יום מבורך בטוב

   הגב
 7. רבקה רווית, נאור הגיב ב-

  טיפים נהדרים, מצויינים. זה עובד נהדר.

  הגב