Search

לחוות הריון ולידה מעצימים בעזרת NLP

רופא ידוע בשם גרנטלי דיק-ריד, היה מחסידיה הראשונים של הלידה הטבעית בשנות ה-20 של המאה הקודמת ואף כתב את הספר "לידה ללא פחד".

הוא סיפר על אישה ענייה אחת שעמדה ללדת. כרופא, הוא הציע לה אלחוש כלשהו לכאב, כפי שהיה נהוג בזמנו, אך היא לא הסכימה. לאחר שילדה הוא שאל אותה למה סירבה לאילחוש. היא ענתה לו: "לידה אינה אירוע כואב אז לא היה לי בכך צורך".

הריון ולידה הן חוויות אוניברסליות ביותר, החוצות יבשות, עמים ותרבויות. יחד עם זאת, כל אישה חווה זאת כהתנסות אישית, פרטית ובאופן שונה לחלוטין. נשים רבות בימינו חוות פחד וחששות מהלידה ומהלא-נודע שאליו הן הולכות. הן מדמיינות לעצמן את הלידה הצפויה כחוויה של קושי, כאב, סבל ואובדן שליטה, שאין ברירה אלא לעבור אם רצונן בילד.

כל הפתרונות החיצוניים שפותחו לתמוך באשה ההריונית ולהקל עליה בלידה, כמו הכנה ללידה ומשככי כאבים מסוגים שונים, עשויים להפיג במקצת את החששות אך הם אינם ערובה לכך שחוויית הלידה תהיה טובה.

הגורם החשוב ביותר ליצירת תקופת הריון מצמיחה ולידה מעצימה הוא ההכנה הפנימית של הגוף והמערכת הרגשית של האישה ללידה. מרבית הפחדים של נשים בהריון קשורים באופן ישיר למערכת האמונות שאותן מחזיקה האם לעתיד אודות אופן ההריון והלידה. מה שיקבע ויכתיב את חווית הלידה אינו המציאות החיצונית שאותה תחווה האשה אלא ההתייחסות הפנימית שלה אליה.

איך טיפול באמונות קשור להקלה על הלידה?

על-פי ה-NLP, מערך האמונות הוא קריטי ליצירת התוצאות שאנחנו משיגים בחיים. בתקופת ההריון ובלידה, לכל אשה יש את האפשרות ליצור לעצמה חוויית לידה טובה ומעצימה, ללא קשר לנסיבות הרפואיות שבהן היא נתקלת. כדי להשיג זאת עליה לחזק אמונות אודות יכולתה לחוות לידה קלה ומעצימה.

דוגמה לאמונות מחלישות על הריון ולידה:

 • "בעצב תלדי בנים" (בראשית, פרק ג', פסוק ט"ז)
 • היריון זה סבל
 • לידה זה הדבר הכי כואב שיש

דוגמה לאמונות מעצימות על הריון ולידה:

 • ההריון היא תקופה של למידה וצמיחה נשית
 • לידה היא חוויה חד-פעמית בחיים
 • לידה יכולה להעצים

איך אפשר להיעזר ב-NLP בזמן ההיריון ולקראת הלידה?

 1. לעזור בהיקלטות הריון גם בתקופה של טיפולי פוריות. בהפריות חוץ גופיות הוכח כי מצבה הרגשי של האישה משפיע מאוד על הצלחת הטיפול. ככל שהאישה שלווה ואופטימיות יותר בעת החדרת העוברים כך גדל הסיכוי שהם יקלטו.
 2. להפיג את הפחד מהלידה וליצור הקלה וציפייה נעימה לקראת הבאות. הכנה בעזרת הרפיות ועבודה פנימית על אמונות וחוויות לידה קודמות בכוחם להכין את האישה לחוויית לידה מעצימה.
 3. להקל באופן ממשי על הכאב הפיזי של צירי הלידה ועל מיחושים ובחילות בהריון. כלים של NLP יכולים לאפשר לאישה לשלוט על הגוף והכאב ולתת לו הדרכה והכוונה מקדמים.
 4. ליצור ולחוות תחושת שליטה, רגיעה ומירכוז פנימי בזמן הלידה ולצאת מהלידה עם תחושת ערך עצמי, חוזק פנימי, עוצמה וכמובן, חווית לידה טובה.

אם את או אתה –
אישה לפני או במהלך הריון,
בן-זוג שמלווה את אשתך במהלך הריון
חברה / אמא / אחות שעומדת להתלוות ללידה
מיילדת, דולה, תומכת לידה
איש או אשת מקצוע שמלווה נשים בתהליכי פריו

ומעניין אותך –

 • לעזור לעצמך ולנשים אחרות לחוות חווית הריון ולידה טובה
 • להשתמש ב-NLP כדי להיקלט להריון ולשמור עליו תקין ובריא
 • להוסיף לכלים הטיפוליים שלך טכניקות אפקטיביות שבהן ניתן להשתמש ללווי נשים בהריון ובמהלך הלידה עצמה ולעזור ולהקל עליהן.
 • להכניס את NLP למקצוע קיים שלך בתחום הליווי והטיפול בנשים

לימודי NLP מספקים בידך הזדמנות אמיתית ללמוד מקצוע מבוקש לצד תהליך עומק אישי אשר יקח אותך לגבהים עליהם לא דמיינת

להרשמה לכנס ההיכרות הקרוב עם NLP ולפרטים נוספים – לחץ / לחצי כאן

מתעניינים ב-NLP ודמיון מודרך? בואו לחוות את זה מקרוב!

נגן וידאו
דילוג לתוכן