Search

‏להתמודד עם מחלות בעזרת דמיון מודרך ו-NLP

NLP יכול לעזור לכם להיות בריאים לאורך זמן, למנוע מחלות ולטפל ביעילות במחלות בסמוך לזמן היווצרותם.

התייחסות ה-NLP למחלות ובריאות

שיטת ה-NLP מתייחסת לגוף ולנפש כמערכת אחת, שבה מתקיימים יחסים הדדיים. מערכת זו שואפת להתקיים בתנאים של איזון. כאשר כל רכיבי המערכת מטופלים ומאוזנים, האדם יחווה בריאות טובה לאורך זמן. לעומת זאת, כאשר האיזון מופר באחד הרכיבים גדל הסיכוי כי המערכת תגיב לכך ותפתח סימפטומים שונים: מחלה, כאב כרוני, אי סבילות למזון וכדומה.

לדוגמא – אם בתקופה מסוימת אדם חווה עומס גדול בעבודה, שמצריך ממנו השקעת שעות עבודה ארוכות או עבודה תחת לחץ רב, מערכת הגוף-נפש כולה מושפעת מכך. הגוף עלול לחוות עייפות פיזית רבה, כאבי-גב, כאבי מפרקים, לחץ דם גבוה, כאבי ראש או מגרנות וכדומה. וברובד הרגשי, הנפש חווה תחושה של עייפות מנטלית, שחיקה, לחץ, מתח, עומס ואפילו דכדוך. כאשר הסימפטומים הללו נמשכים לאורך זמן הבריאות הטבעית של הגוף עשויה להתרופף.

לפי NLP – כאבים, מחלות, מיחושים ותופעות אחרות בגוף הם סימפטומים שקשורים בחוסר איזון. לרובנו יש נטייה להתעלם מכאבים מציקים ולטפל בהם רק כאשר הם הופכים לאקוטיים ולבלתי נסבלים. עלינו להבין, שהסימפטומים הגופניים שאנחנו חווים הם הדרך של הגוף להעביר לנו מסרים. דרך הסימפטום הגוף מאותת לנו להסב את תשומת ליבנו לכך שקיימת בעיה כלשהי במערכת הפנימית שלנו, ולבקש את הקשבתנו וטיפולנו בכך.

כדי להקשיב לגוף ולהבין מהו הקושי שממנו נובעת המחלה, יש ליצור תקשורת עם התת-מודע. ה-NLP מתייחס אל התת-מודע כרכיב בתודעה אשר אחראי לכל המערכות ולכל הפעולות האוטונומיות שבגוף ובנפש. מרבית התהליכים שמתרחשים בתוך הגוף הם סמויים ואוטונומיים. למשל מערכת הנשימה, תהליך העיכול, פעילות המערכת החיסונית, המערכת ההורמונלית, כל פעילותם של האיברים הפנימיים, כולם מתבצעים בהתאמה מושלמת ללא התערבותנו המודעת.

לגוף יש גם מנגנון של ריפוי טבעי. למשל, כשאנחנו נפצעים או נעקצים, הגוף יודע לאחות את החתך בעצמו ללא התערבות. התהליכים שבגוף מתרחשים באופן לא-מודע, לכן, ה-NLP מתייחס לפעילות זו כמופעלת על ידי התת-מודע. לגוף חוכמה משלו ויכולת להתחיל באופן ספונטני את תהליך הריפוי הטבעי. באותו אופן מתרחשים גם תהליכי ריפוי רגשיים. לתת-המודע יש אפשרות לרפא את הגוף. כדי שזה יקרה אנחנו צריכים ללמוד איך לתקשר איתו בשפה אותה הוא מבין ולבקש ממנו להתגייס ולהביא לריפוי. ניתן לעשות זאת באמצעות דמיון מודרך מכוון מטרה.

טיפול בבריאות דרך הבנת הנחת היסוד של NLP

אחת מהנחות היסוד של NLP היא, שמאחורי כל התנהגות ישנה כוונה חיובית. אם ניקח את הנחת היסוד הזו לנושא הבריאות, הרי שגם למחלה ואפילו למחלה קשה אפשר למצוא כוונה חיובית. זה הכל תלוי באופן שבו אנשים תופסים את המחלה שלהם ואת עצמם.

אנשים רבים שחלו במחלה קשה כמו סרטן, מדווחים על כך שהמחלה שינתה את חייהם לטובה, שהיא אילצה אותם לשנות אורח חייהם, להקפיד בתשומת לב רבה יותר על איזון ורגיעה בחייהם, וכתוצאה מכך חלה התקרבות לילדים, לבן/בת הזוג ולעצמם. חלקם אף לקחו את זה צעד אחד קדימה ונתנו לכך משמעות בהמשך חייהם דרך שינוי מקצועי ומעבר לטיפול באנשים שהם היו במצבם.

איך אפשר להיעזר ב-NLP בנושאי בריאות?

  • עזרה בשמירה על בריאות טובה לאורך זמן ומניעת מחלות.
  • ריפוי תופעות גופניות שונות כמו אלרגיות, אי סבילות למזון, מחלות שונות וסימפטומים מגוונים.
  • ככלי משלים לטיפולים קונבציונליים לזירוז והאצת החלמה.
  • לצורך הבנת עומק של המחלה וסיבותיה ולצורך יצירת טריגר למערכת הריפוי הטבעי של הגוף להתחיל לרפא אותה.
  • להתמודדות עם מחלות כרוניות שאין להן מרפא כמו סרטן, טרשת נפוצה, פרקינסון ולהאטת קצב ההתהוות שלהן.


אם מעניין אותך:

  • ללמוד לחיות ולשמור על בריאות טובה לאורך זמן.
  • לרפא תופעות גופניות, כאבים, אלרגיות וסימפטומים נוספים של הגוף.
  • ללמוד כלים של NLP כדי להכניס אותם למקצוע נוכחי של עזרה וסיעוד.
  • לעזור לאנשים לחיות בבריאות טובה ולטפל במחלות בעזרת NLP.

לימודי NLP הם ההזדמנות שלך ללמוד מקצוע מבוקש לצד תהליך עומק אישי.

להרשמה לכנס ההיכרות עם NLP, ללא עלות – לחץ / לחצי כאן

מתעניינים ב-NLP ודמיון מודרך? בואו לחוות את זה מקרוב!

נגן וידאו
דילוג לתוכן