למה לפי ה NLP המילה לנסות היא ממש מילה גסה

נכתב על ידי:

שלום! כאן דפנה רטר. היום אני רוצה לדבר אתכם על מילה אחת קטנה. המילה היא לנסות. ואני רוצה להסביר לכם שלפי ה- NLP מדובר ממש בקללה או במילה גסה.

בואו נחשוב רגע על המילה הזו.
אם אנחנו אומרים למישהי: “בואי תנסי להתכופף ולהגיע עד הרצפה”. הוראה שהרבה מורים לספורט, או ליוגה, או לפילאטיס נותנים. מה בעצם רע במילה הזאת? הבעיה היא שבמילה לנסות אנחנו אומרים שזה כרוך באיזה שהוא מאמץ. אולי תצליחי ואולי לא תצליחי.

במקום זה עדיף לפי ה- NLP להגיד לבן אדם: “תתכופפי הכי הרבה שאת יכולה ותראי איך את יכולה להגיע ממש עד הרצפה”. זה עדיף בהרבה מלהשתמש במילה לנסות. המילה הזו, היא מילה שממש ממש כדאי לכם להכחיד מהשפה שלכם.

בואו למשל תחשבו על מצב שבו אתם יושבים במטוס והטייס אומר לכם את ההודעה הבאה: “שלום לכל הנוסעים, אנחנו מתקרבים לשדה התעופה, ואני עומד לנסות להנחית את המטוס בשלום על הקרקע”. הייתם מרגישים בנוח עם הניסוח הזה של לנסות? ממש לא!. אתם לא רוצים שהוא ינסה, אתם רוצים שהוא ינחית אתכם בשלום על הקרקע.

בואו נחשוב רגע על ילד שאנחנו לוקחים לדודים שקצת משעמם אצלם באמת בבית ואנחנו אומרים לילד: “תנסה להיות נחמד!”. האם הוא באמת יהיה נחמד? או שהוא רק ינסה להיות נחמד? או תחשבו על עצמכם, מה קורה כשאתם מנסים להיות נחמדים. המילה הזאת לנסות היא לא מילה מוצלחת. עדיף לנו להגיד: “תני לעצמך להיות הכי נחמדה שאת יכולה”, או, “תני לעצמך להתכופף עד למטה”, תאפשרי לעצמך להצליח בזה ובזה..” במקום לנסות. אגב להשתדל זה הבן דוד שלו גם הוא קללה לפי ה- “NLP”.

אז אם אהבתם את הטיפ הזה, תשתפו ואתם יכולים גם לעשות לנו לייק ולחכות לי בעוד סרטונים.

רוצה לשמוע עוד על השיטה? אנו מזמינים אתכם להצטרף
לכנסי ההיכרות שלנו ללימודי שיטת NLP!

להתראות!

הוסף/הוסיפי תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. [email protected] הגיב ב-

  נפוליון היל, בספרו “חשוב והתעשר”, סיפר סיפור על מפקד שנתן הוראה לשרוף את הספינות. ואז לא היתה להם ברירה – הם היו חייבים לנצח בקרב, כי אין דרך חזרה. כשאדם נמצא בהלך רוח שכזה, שהוא “שורף הכל” ונחוש להשיג את המטרה, אז הוא יצליח. לכן אני מתחבר למה שאמרת- כי אדם שאומר- אני אנסה, אשתדל- הוא משאיר לעצמו אפשרות נסיגה ולכן רצוי להוריד את זה מהלקסיקון.

  הגב
 2. חני בגריש הגיב ב-

  טיפ מעולה. מבלי להשתמש במילה נוכל להיות הרבה יותר מובנים ומדויקים בשיח שלנו. בצרכים שלנו ובעיקר נרצה לעשות!

  הגב
 3. אסתי הגיב ב-

  אהבתי. אני מאד רוצה לרדת במשקל. וכדי למנוע מעצמי
  ל תאכזב, אני מבטיחה לעצמי כל פעם מחדש-להשתדל…
  אני מבינה שפה טמון במידה רבה הכישלון…

  הגב