המילה ‘כן’. מילה קטנה שמביאה אושר גדול

אולי זה נשמע פשטני אבל שימוש במילה ‘כן’ בשיח הפנימי, במחשבות, יכולה לחולל שינוי ענקי. מחקרים מוכיחים כי 80% מהמחשבות שלנו הן שליליות. אם תבדקו את המחשבות שלכם תגלו שזמן רב אתם עסוקים באי הסכמה עם מה שקורה סביבכם. קשה לכם לקבל את עצמכם, את בני משפחתכם, את עבודתכם, את הישגכם ועוד. אי ההסכמה הזו היא שמאמללת אתכם. אז מה אפשר לעשות? 

התחילו לומר מבפנים ‘כן’ לכמה שיותר מחשבות וגלו את הקסם. לדוגמא: הגידו ‘כן’ לגוף שלכם, למשקל שלכם. פשוט מפני שזה מה שיש כעת. קבלו את מה שקורה ואז תופתעו גם משינוי לטובה. תחילה במצב רוחכם, אחר כך בתגובות שתקבלו ולבסוף בשינויים שיתרחשו. לפני שתלכו לישון, השתמשו המילה ‘כן’ כמו מנטרה. מילה שיש לחזור עליה שוב ושוב באופן מדיטטיבי. אמרו ‘כן’ לכמה שיותר דברים בחייכם. הירדמו תוך יצירת רשימה בלב של כל מה שאתם מקבלים סביבכם. כמו שציינו בטיפ הרביעי, חשיבה במונחים חיוביים מחוללת פלאים.

נשמח לקבל שיתופים. בהצלחה

הוסף/הוסיפי תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. אתי הגיב ב-

  עזר לי. אני מחזיקה באופן שלילי מאד משהו שמפריע לי בעבודה. אני מקווה ליישם את הטיפ

  הגב
 2. טובה הגיב ב-

  מילה חיובית – כן – קבלי את עצמך , תבני ייעדים בדרך לחזון, הגשימי את עצמך אבל…. היי אסרטיבית !
  בתקופה שאנו עדים ליחס משפיל מבני זוג ו/ או גברים במקום העבודה ,דעי לעמוד על שלך ולדעת להגיד מה שחובה עלייך להגיד לדיבורם ומעשים שהם נגד הערכים שלך, ניצול , שימוש לרעה, לדאבוני נשים רבות אינן עושות הפרדה ומצטערות בדיעבד. כן שימרי על עצמך!

  הגב
 3. יהודית הגיב ב-

  זה נכון. ההשלמה והקבלה מאד עוזרת אבל יש דברים שקשה לקבל כמו אובדן

  הגב
 4. דנה הגיב ב-

  אני שמחה בשבילה..אני פרשתי ממשרד החינוך הבנים התחנו ועזבו את הבית מאז אני בלי אנרגיה. אין לי חשק לכלום למרות שאני לומדת ועובדת אך מרגישה תסכול קשה לי להיות בלי הילדים . אני בוכה לא מצליחה לשחרר. היתי אצל פסיכולוגית כ10 מפגשים עדין קשה לי. מה עושים?

  הגב
 5. יפה דנינו הגיב ב-

  היתה תקופה בחיי, לא מזמן לפני כשלוש שנים, עבדתי עדיין כגננת, כיום אני גמלאית. בתי בהריון של שלישייה. מאושפזת בבית חולים בחיפה מתחילת החודש השביעי – כמעט חודשיים. ברור שהיה לה קשה מהרבה בחינות. אני תמכתי בה בהרבה בחינות. כך שתיפקדתי פיסית, רגשית ונפשית עשרים וארבע שבע. נהגתי לחזור הביתה לכרמיאל בסביבות חצות מותשת… ליוויתי אותה גם לאחר הלידה, גם 18 יום בפגייה, גם לאחר מכן בבית… בקיצור מיציתי גם את כוחותיי הרזרביים… מה החזיק אותי בכל זאת תשאלו?!
  רק הידיעה-הבנה-מחשבה שמה שבא לקראתי – כל התמונה שתיארתי לעיל – זה המקום שהיקום מוביל אותי בו. עליי לקבל, להגיד לזה כן!!! להתחבר ולזרום… נתתי למה שבא להוביל אותי ככה כמו שאני, מותשת, כי היקום חכם ממני. הוא יודע למה אני מסוגלת, הוא יודע מה מעבר לחומת ההתנגדויות שלי. מה קרה?
  פתאום משהירפיתי…נולדו בי כוחות חדשים, עולמי נעשה יפהפה, התחלתי להנות מחיי החדשים כסבתא לשלושה נכדים מקסימים. מילדתי כאמא נפלאה… הכל פתאום היה חיובי כל כך… פשוט איפשרתי לטוב ולשפע להגיע אליי…אז תגידו כן, כי זה כה משתלם!!!

  הגב