טריק שעוזר ברגעים בהם הביטחון העצמי מתערער

נכתב על ידי:

בסרטון הזה, אתן לתת לכם במתנה טריק נפלא שיכול לעזור לכם במצבים שבהם הבטחון העצמי שלכם מתערער.

קורה לפעמים שאנחנו עומדים למבחן, שיש משימה שאנחנו לא בטוחים שנצליח בה, שהביטחון העצמי שלנו פתאום נחלש מאוד. מצבים שבהם האמונה שלנו בכוחות שיש לנו נחלשת ויש בתוכנוט מחשבות שמזינות את החולשה הזו.

מכירים מצבים כאלה? לפני טסט, פגישה, הרצאה, כניסה למקום חדש וכדומה. רוברט דילץ, אחד המורים שלנו ל-NLP גילה דרך מהירה ויעילה מאוד כדי להתחזק. אני מזמינה אתכם ללחוץ הסרטון ולעבור איתי להסבר המלא.

אנחנו מדברים על מצב מלחיץ, שבו המחשבות שלנו מחלישות אותנו ואפילו מחשבותינו מדכאות אותנו או מעוררות חרדה. רוברט דילץ, אישיות מאוד מפורסמת בעולם ה-NLP פיתח למצבים אלה כלי אותו הוא מכנה: ‘הדהוד’.

בואו ולנמד ביחד את להשתמש בכלי הזה כדי להתעודד.

אני מזמינה אתכם לחשוב עכשיו על משהו שאתם רוצים או צריכים להשיג אבל מאוד מתקשים בכך?
זו יכולה להיות פגישה עם מישהו, בקשה להעלאה בשכר, או מטרה אחרת שאנחנו לא מצליחים לגייס מוטיבציה כדי להשיג, ועוד.

עכשיו נשים לרגע בצד את העניין הזה ונעבור לבנות את ההדהוד. חפשו, ממש עכשיו, אנשים שמאמינים בכם (חברה טובה, מורה וותיק, בן משפחה מפרגן וכדומה), מישהו שתמיד רואה את הטוב שבכם, מישהו שמעריך מאוד את היכולות שלכם. התמקדו (כן, כן, ממש עכשיו) באדם הזה, אם הייתם מספרים לו ממה אתם מפחדים, מה הוא היה אומר לכם? הקשיבו לו, מה המסר שהוא מעביר לכם?

אני בטוחה שזה מסר מחזק כמו: “וודאי שאת יכולה”, או, “כבר הצלחת גם בדברים יותר מסובכים”. תנו למסר המחזק הזה להדהד בתוך הראש שלכם.

תוכלו כעת לעצום לרגע עיניים כדי לתת למסר המחזק הזה להדהד בתוככם, חיזרו עליו כמה פעמים, כמו ‘מנטרה’. זה יכול להיות מסר כגון: “אני מאמין בך”, “אני יודע שתצליח/י” וכדומה. תנו למסר להמשיך להדהד ולהתחזק בתוככם. שימו לב כי המסר משנה את התחושות שלכם ובעקבות זאת גם את המחשבות והאמונות שלכם על עצמכם. ושימו לב איך זה מחזק את המוטיבציה שלכם לעשות את אותו הדבר שמלחיץ אתכם.

תוכלו להמשיך בכך לבד. לחפש עוד 2-3 אנשים שמאמינים בכם ולקבל גם מהם עוד מסרים. כך יהיו לכם 3-4 מסרים שיהדהדו בכם ויחזקו אתכם. ה- NLP מחפש כל הזמן דרכים כדי להאיר את החלקים האופטימיים שיש לנו ולהפנות את הקשב שלנו באופן מודע למה שמחזק אותנו.

נשמח לקבל רעיונות, שיתופים ותגובות גם בדף הפייסבוק שלנו.

אנו מזמינים אותך להכיר את עולם ה-NLP בכנס חוויתי, ללא עלות. כל הפרטים בקישור

הוסף/הוסיפי תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. משה רונן הגיב ב-

    טריק נהדר. תודה לך דפנה על אופן ההצגה המדרבן להסתייע בו הלכה למעשה.

    הגב