Search

דמיון מודרך: כאן מתחילים (+ דמיונות מודרכים רלוונטיים למצב)

עדכון 15.10- בעקבות המצב, וחיפושים אחר דמיון מודרך המתאים במיוחד לעזרה עם חרדות, הרגעות והרדמות קלה יותר- אנו שמים בשבילכם קודם כל ולפני כל הסבר את הקישורים לדמיונות הרלוונטיים:

דמיון מודרך הוא שיטת טיפול ייחודית המשתמשת בדמיון האנושי ככלי להרפיה, לשליטה בתגובות ולתרגול מצבי מציאות חלופיים.
באמצעות טיפול בדמיון מודרך, ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות וסיטואציות, בהקשרים שונים: חרדות ופחדים לסוגיהם, ביטחון עצמי, זוגיות, עבודה, הורות ועוד.
לימודי דמיון מודרך מאפשרים למטפל בשיטה זו להשיג את מקסימום התועלת מהשימוש בשיטה. זאת באמצעות תשאול נכון, בחינת צרכים, חסמים ולפיכך התאמה אישית ומדויקת לצרכי המטופל.
דרך נוספת להתנסות בדמיון מודרך, היא באמצעות השימוש בדמיונות מודרכים מוכנים זמינים (מוקלטים) אשר הוכנו לטובת מטרה ספציפית. במדריך זה ניתנת לך ההזדמנות לבחון זאת מקרוב. כדאי לבדוק!

 

כולנו היינו רוצים לחיות חיים מלאים, בריאים ומוגשמים.

לחיות בזוגיות בריאה ומאושרת, לעבוד במקצוע שאנחנו אוהבים, ליהנות מבריאות פיזית ונפשית, להיות הורים משמעותיים שמגדלים ילדים שמחים, לחיות בלי דאגות כלכליות ולחצים סביבתיים, ליצור קשרים טובים עם בני המשפחה וחברים, להגשים את החלומות שלנו, ולחיות חיים משמעותיים ומספקים.

אבל, החיים שלנו כל כך מורכבים, והמון פעמים הרצונות שלנו לא מתגשמים, ולמרות הכוונות שלנו אנחנו מרגישים תקועים ולא מתקדמים במישורים השונים. וכך, אנשים רבים סוחבים איתם הרגשה עמוקה של חוסר סיפוק ותסכול, וזה יכול להיות קשור לכל אחד מתחומי החיים: זוגיות, קריירה, פרנסה, דימוי עצמי, משקל, בריאות, הורות, מערכות יחסים וכדומה.

הבשורה הטובה היא, שעם כל הקושי והמורכבות של החיים, יש כלי זמין ונגיש עבור כל אחד מאתנו, שיכול לעזור לשנות את המצב – ולכלי העוצמתי והמופלא הזה קוראים “דמיון מודרך”.

דוגמאות לשימושים נפוצים של דמיון מודרך

טיפול בסרטן

אונקולוגים מפנים חולי סרטן לטיפולי דמיון מודרך, שמגדילים את אחוזי הצלחה של הריפוי.

שיווק ומכירות

אנשי מכירות ועסקים המצליחים ביותר, משתמשים בו כדי להשיג את המטרות והיעדים שלהם.

שיפור ביצועים פיזיולוגיים

ספורטאים משתמשים בדימיון מודרך באימונים שלהם, כדי לשפר ביצועים. מאמנים משתמשים בכלי הזה, כדי לעזור למתאמנים שלהם ליצור מציאות ושינוי בכל תחומי החיים, ולהשיג ביטחון ביכולות שלהם.

טיפול נפשי רגשי

מטפלים רבים משתמשים בדמיון מודרך, כדי לעזור למטופלים שלהם לשחרר פלונטרים ולרפא את פצעי העבר.

טיפול בילדים

ילדים מגיבים נהדר לתהליכי דימיון מודרך שמועברים בצורה מקצועית, כדי לעזור להם להתמודד עם קשיים חברתיים, רגשיים ופיזיים.

טיפול בחרדת בחינות

דמיון מודרך מעולה גם לפני בחינות, להתמודדות עם בעיות חברתיות וקשיי למידה.

סיוע לילדים

גם הורים משתמשים בדימיון מודרך, כדי לעזור לילדים שלהם כשהם חולים, או כשהם מתעוררים בלילה מחלום רע, ולחזק את הביטחון שלהם.

גמילה מהתמכרויות

עישון, סמים ואלכוהול, סוכרים ואפילו הרגלים שליליים.

שחרור מחרדות, הרפיה ורגיעה

בהנחיה מקצועית, דמיון מודרך מעולה גם לטיפול בדיכאון וטראומה.

 

סרטון דוגמה להרפיה באמצעות דמיון מודרך – כדור האור

במכללת רטר אנו ממליצים לבצע את הדמיון המודרך בעזרת מנחה מקצועי שלמד את התחום לעומק. יחד עם זאת, תוכלו כבר עכשיו לעצום את העיניים, להתרווח בנוחות שלכם ולהנות מדוגמת הרפיה קרצה המשתמשת בדמיון מודרך:

 

נגן וידאו

מה זה בכלל דמיון מודרך ומה כל כך מיוחד בכלי הזה?

תהליך של דמיון מודרך, הוא תהליך שמשלב טכניקות של הרפיה ורגיעה, יחד עם הנחיה שעושה שימוש בכוח העוצמתי של הדמיון, כדי להשיג מטרות או לפתור בעיות שונות.

טכניקות ההרפיה והרגיעה משקיטות את השכל החושב, כדי שההתנגדויות הפחדים והחסמים הרגילים שמפריעים לאנשים להתקדם, לא יקפצו ויחבלו בתהליך.

עוד יתרון שיש לתהליך, הוא שאנחנו לא ניגשים לבעיות של המונחים בצורה שכלית. כמו שכולנו יודעים, יש המון דברים שאנחנו מבינים בשכל, אבל לא מצליחים בפועל לאמץ ולעשות: אנחנו מבינים שהפחד שאנחנו מרגישים הוא לא ממשי כרגע, אבל עדיין אנחנו לא מצליחים לשכנע את עצמנו להירגע.

אנחנו יודעים שהסיגריות שאנחנו מעשנים לא מוסיפות לנו בריאות, אבל בכל זאת, לא מצליחים להפסיק לעשן. אלו בדיוק הפלונטרים שתהליכי הדמיון המודרך יודעים לעקוף כדי לגשת ישירות לתת המודע, ולעבוד עם המונחים ברמה עמוקה יותר.

הגישה לתת המודע מאפשרת למונחים לקבל מסרים משמעותיים, לשחרר חסמים פנימיים ולמצוא פתרונות חדשים לאתגרים שהם מתמודדים איתם בחיים, בעזרת כוחות הנפש והמשאבים שקיימים בתוכם.

ההנחיה המקצועית, מפקסת את כוח הדמיון של המונחה, ומובילה אותו לתמונת המציאות הרצויה. תמונת המציאות הרצויה משפיעה על המונחה, שיכול לחוש אותה בחושים השונים וכמו כל תנועה פנימית, יוצרת אדוות וגלים שמתפשטים והופכים מציאות פנימית לחיצונית.

אנשים רבים מכירים תהליכי דמיון מודרך בצורה הפשוטה ביותר, כשהמונחה יושב בנוח, שוכב ולעיתים אפילו מנמנם, כשברקע המנחה מדבר ומעביר את הסשן. אבל, תהליכים כאלו יכולים להיות מורכבים יותר, כשהמנחה מנהל עם המונחה שיחה במהלך ההדמיה. השיחה מתבצעת מתוך מצב של מודעות אחרת ועולים בה תכנים עמוקים ומשמעותיים מאוד.

כבר עכשיו תוכלו לחוות את הדבר הקרוב ביותר לדמיון מודרך במסגרת טיפול:

אוסף דמיונות מודרכים מוקלטים

הנה הקישור לסידרת דמיונות מודרכים לשימוש יום יומי במצבי חיים מאתגרים. הכל זמין לכם, בקליק, ממש עכשיו:

פשוט להכנס,
למצוא מקום שקט,
לשים אוזניות
ולהתנתק…

השילוב המנצח: NLP עם דמיון מודרך!

נגן וידאו

לימודי דמיון מודרך בשילוב יחד עם NLP - תהליך מקיף ועוצמתי אפילו יותר

במכללת רטר אנחנו מלמדים להעביר תהליכי טיפול וריפוי בעזרת דמיון מודרך, בשילוב עם הכלים של NLP, כדי ליצור תהליך מקיף ועוצמתי, שמחולל תוצאות משמעותיות שמחזיקות מעמד.

אנחנו שמים דגש על תהליך הדרגתי, שלוקח בחשבון את שלבי ההכרות וביסוס הקשר בין המנחה והמטופל ובמקביל, את שלבי המוכנות של המטופל לפגוש את עצמו ובתכנים שונים מחייו.

כשהתהליכים מועברים בצורה כזו ונבנים שלב אחרי שלב, התוצאות מפתיעות ומרחיקות לכת.

הנה ארבעת השלבים העיקריים, שמרכיבים את התהליך:

שלב ראשון
להכיר בכוחות הקיימים ולחזק משאבים פנימיים

כדי לעשות שינוי, אנחנו זקוקים לכוחות נפש, וכדי שתהליכי טיפול יצליחו אנחנו צריכים לבנות אמון עם המטופלים שלנו.
לכן בשלב הראשון של הטיפול, במהלך ביסוס הקשר הטיפולי ובניית יחסי האמון, המנחה עוזר למונחה להכיר ולחזק את כוחות הנפש והמשאבים שקיימים בתוכו, בעזרת דימויים שונים שמכוונים את המונחה לחפש מקורות הזנה פנימיים, כדי שהוא יוכל בהמשך להיעזר בהם בתהליך השינוי. המשאבים יכולים להיות ביטחון עצמי, אומץ, נחישות, קבלה עצמית, ראיית הטוב, אהבה, התמדה וכדומה – אלו חומרי ההזנה מהם ישאב המטופל כוח ואנרגיה ברגעים קשים ומאתגרים ויקבל מהם כוח להמשיך בתהליך השינוי.
האמון שהמונחה בונה ביחס לכוחות הנפש שלו, נבנים יחד עם האמון שנבנה בתהליך הטיפול ומבטיחים התחלה חלקה ויסודות חזקים לשינוי.

שלב שני
לשחרר את המיותר ולהחזיר את הניצוץ מהעבר

לאחר ביסוס הקשר הטיפולי ובניית יחסי אמון בין המונחה למנחה, ניתן להתחיל ולחשוף פרטים משמעותיים מעברו של המונחה.
לתהליך בשלב הזה יש שתי מטרות:
1 .לאתר מהם שורשי הבעיה, לחפש מה החליש את המונחה, את האירוע שיצר את התבניות הבעייתיות שמפריעות לו להתקדם כיום, לאן שהוא רוצה.
2 .לפגוש ולהשיב למונחה כוחות ואיכויות מהילדות, כמו יצירתיות, אנרגטיות, התפעלות, את היכולת לעשות דברים בדרך מפתיעה משעשעת, לחזור להתלהב מהיום יום וכדומה.
כדי להשיג את המטרות האלו, המנחה ייעזר בדימויים שמטרתם להחזיר את הזמן אחורנית, כשהמטרה לסגור מעגלים מהעבר, להשאיר מאחור את מה שמעכב, ולפתוח את השער מחדש עבור מה שטוב.

שלב שלישי
השינוי מתחיל בדמיון. עכשיו.

השינוי מתחיל בדמיון. למעשה, כל דבר שנוצר בחיים, התקיים קודם בדמיון – ומה שנכון להמצאות ששינו את החיים של אנשים לאורך ההיסטוריה, נכון באותה המידה, גם להרגלים ולשינויים בחיים הפרטיים של אנשים.
לכן, לאחר שהכנו את המטופל לקראת השינוי, נפנה שוב לדמיון, כשהמטרה השל תהליך דמיון המודרך בשלב הזה, הוא להפגיש את המטופל עם המציאות החדשה שהוא רוצה ליצור בחייו, ובעזרת הדמיון לחולל את השינוי הרצוי במציאות.
זה שלב מופלא והמון פעמים אנחנו עדים למה שאנשים מגדירים כ”ניסים”: גידולים סרטניים שמצטמקים, אנשים שחיו שנים לבד, פוגשים לפתע את בן הזוג שלהם, מכורים נגמלים מידית מההתמכרויות שלהם, ילדים שהגיעו ביישנים מרגישים בטוחים בעצמם, ומצליחים לעמוד מול כיתה שלמה בלי להילחץ, ויש עוד אינספור דוגמאות למטופלים שמתנהגים, חושבים ומרגישים אחרת.

שלב רביעי
לחיות את השינוי למשך שנים ארוכות

רבים מאתנו מכירים את המצב בו אנו מצליחים להתגייס ולחולל שינוי, לרדת במשקל, להתמיד לזמן מה בפעילות גופנית, לתקשר בנינוחות עם ילדינו וכדומה – אבל, לאכזבתנו, לאחר זמן מה המצב חוזר לקדמותו.
כדי לקבע את השינוי ולשמור על התוצאות, התהליך כולל מפגש (יחיד, אין צורך ביותר), בו המטופל חווה את עצמו בעתיד, כשהימים והחודשים חולפים, השנים עוברות, והשינוי הוא חלק טבעי בחייו – זהו שלב שמקבע את השינוי, מאפשר לתת המודע לקחת אחריות ועוזר למטופלים להטמיע את השינוי ברבדים העמוקים ביותר, ובפועל להמשיך לקיים אותו למשך שנים ארוכות.

קורס דמיון מודרך – אז מה הלאה?

דמיינו לעצמכם שיש לכם ביד כלי עוצמתי, נגיש ונמצא שם תמיד כשאתם צריכים, ובכל פעם כשאתם רוצים לעשות שינוי ולא משנה באיזה תחום, אתם יכולים להשתמש בו, כדי לגלות את מה שתוקע ומפריע לכם, לשחרר את העבר ואת החסמים שמפריעים לכם להתקדם, לגלות אלו משאבים וכוחות עומדים לצדכם, לחיות ולחוות את השינוי,ואפילו להטמיע ולקבע אותו, כדי שהוא יחזיק מעמד לאורך שנים…

נשמע מדהים, נכון? אנחנו מזמינים אתכם להפוך את הדמיון הזה למציאות, ולבוא ללמוד איך להשתמש בכלי העוצמתי הזה, שיכול לשנות את החיים שלכם, או של המטופלים והמתאמנים שלכם!

מלאו את הפרטים שלכם בתיבה,
ואנחנו נחזור אליכם עם כל המידע, על לימודי דמיון מודרך במכללה שלנו:

מתעניינים ב-NLP ודמיון מודרך? בואו לחוות את זה מקרוב!

נגן וידאו
דילוג לתוכן