אודות

את מכללת רטר הקמנו (דפנה ואמיר רטר) לפני יותר מ-20 שנה, בשנת 1994, מתוך אהבה והכרת תודה לשיטת ה-NLP, ששינתה את חיינו במובנים רבים.

נפגשנו לראשונה בטיול בהודו. שם גם התוודענו לראשונה ל-NLP, נשבינו בקסמו ונשארנו שם תקופה ארוכה ללמוד, לתרגל, לקבל הסמכה, לטפל וללמד NLP. שם גם ראינו את התוצאות הראשונות של מי שחוו את NLP, הן על עצמנו והן על אחרים, שלמדו איתנו ומאיתנו. ונדהמנו מהמהירות, מהעומק ומהעוצמה שבהן השינויים קרו. מהר מאוד הבנו ש-NLP איננה עוד "שיטה חולפת" בחיינו, אלא שמצאנו את הייעוד והעתיד שלנו.

חזרנו מהודו כזוג עם התלהבות רבה וחזון גדול והוא לעזור לאנשים רבים ככל האפשר לחולל שינוי בחייהם בעזרת NLP, בכל תחום בו הם חשים כאב,חוסר אונים או רצון לממש את עצמם.

מכללת רטר והמשפחה הפרטית שלנו נולדו פחות או יותר באותו הזמן, באמצע שנות התשעים של המאה הקודמת.

מעטים בארץ הכירו אז את שיטת ה-NLP, שהייתה עדיין בחיתוליה. בתקופה זו טיפלנו באנשים רבים, המשכנו ללמוד וללמד קורסים להכשרת מנחים ומטפלים בירושלים ובתל-אביב.

בשנת 1998 יצא לאור ספרנו הראשון "תקשורת עם התת-מודע". הספר הופץ ברשתות הספרים הגדולות ואלפי ספרים נקנו בתוך פחות משנה. אז החלו אנשים בכל רחבי הארץ להתעניין בשיטה. בתקופה זו נסענו לרוחבה ולאורכה של ישראל, הגענו לערים גדולות וליישובים קטנים שלא היכרנו, הקדשנו את כל האנרגיות והמשאבים שעמדו לרשותנו כדי לספר לאנשים עוד ועוד על NLP. בתוך זמן קצר התחלנו ללמד ולהכשיר מטפלים ומנחים בכל רחבי הארץ.

מכללת רטר גדלה במהירות, התחלנו להכשיר מורים שיצטרפו אלינו להוראת השיטה. כעשר שנים היינו המכללה היחידה בארץ בתחום זה. בהמשך התפתח התחום אך עד היום מכללת רטר ממשיכה להוביל את ה-NLP בישראל והיא הגדולה וכמובן הוותיקה בארץ בהכשרת מנחים ומטפלי NLP.מכללת רטר מוכרת ומוערכת בכל העולם בזכות השיטה הייחודית שלנו להנחיה ואיכות הלמידה הנחשבת מהגבוהות בעולם כולו. על כך מעידים מפתחי השיטה ג'ון גרינדר ורוברט דילץ.

במקביל לעשייה בתחום ה-NLP נוצרה גם המשפחה היקרה שלנו, זוגיות מופלאה וחמישה ילדים שנושמים את ה-NLP מינקותם. אווירת ה-NLP מורגשת בכל משפט שנאמר בבית. אנו מטפלים בילדנו באמצעות NLP ודמיון מודרך ומצליחים לפתור בעצמנו את רוב האתגרים שמספקת בשפע ההורות, הן בתחום הבריאות והן בבעיות התנהגותיות ורגשיות שונות.

מכללת רטר כוללת כיום

  • בית-ספר ללימודי NLP שבו רשת סניפים ארצית. המכללה מכשירה מאות תלמידים מידי שנה ומתגאה באלפי בוגרים שסיימו את לימודיהם אצלנו.
  • מרכז השמה המקשר בין בוגרי המסלול לבין מקום עבודה במעוניינים להכניס NLP לשטחם
  • והוצאה לאור, המפיקה מדי שנה את כל הספרות הנדרשת ללומדים. עד היום הוצאו לאור יותר מ-20 ספרים וחוברות הדרכה.

שיטת ההוראה שלנו פותחה על-ידינו במשך יותר מ-20 שנים שבהם אנחנו מלמדים NLP ודמיון מודרך בישראל. למדנו רבות מהתלמידים שלנו, שיפרנו ושידרגנו את חומרי הלימוד ושיטות ההנחיה ויצרנו שיטה ייחודית, שמוכרת וידועה בכל העולם בזכות האיכות שלה.

הנה הרכיבים החשובים של השיטה הייחודית שלנו –

1. חומרי-לימוד פרי פיתוח ייחודי שקיימים אך ורק אצלנו

במהלך השנים כתבנו תכנים, מערכים וחומרי-לימוד שאוגדו ביותר מ-20 ספרים ייחודיים בתחום ה-NLP. חומרי-הלימוד שלנו כוללים הסברים ותיאורי תהליכים לפרטי פרטים. האיכות שלהם הפכה לשם דבר בעולם ה-NLP והם מבוקשים מאוד בארץ ובעולם.בזכות ספרי הלימוד הפכנו גם להוצאה לאור וכיום התלמידים שלנו זוכים לעושר לימודי ולהעמקה חסרת תקדים החל מתחילת דרכם. התלמידים שלנו חשופים החל מהיום הראשון ללימודיהם לתכנים ולחומרי הלימוד שלנו.

2. שיטות ותהליכי למידה ייחודיים

ההצלחה של התלמידים שלנו היא הדבר החשוב לנו ביותר. ישנם שלושה דברים שאנחנו מעוניינים לתת להם ולכן איננו מתפשרים על אף אחד מהם:

א. חווית למידה מדהימה ותחושת שייכות לקהילה של תלמידים ומתרגלי NLP.
ב. תהליך עומק אישי לשינוי וצמיחה משנה חיים.
ג. הפיכה לאנשי מקצוע מצוינים בתחום הטיפול וההנחיה בתוך שנתיים.

שיטות הלמידה שלנו פותחו במשך שנים. לאחר שהתנסינו בהרבה מאוד דרכים ושיטות למידה בחרנו את הטובות והמוצלחות ביותר, אלו שנתנו ערך גבוה ואת התוצאות הטובות ביותר לתלמידים שלנו. בשיטות האלו אנחנו משתמשים כיום ומעבירים אותן לצוות המנחים שלנו. תלמידים שמצטרפים אלינו ללימודים יכולים לסמוך על כך, שהם יקבלו את כל מה שהם צריכים. אנחנו דואגים להכל, התלמידים שלנו צריכים רק ללמוד ולהטמיע זאת בחייהם. יעידו על כך אלפי בוגרים וגם עשרות שנים שבהם כל תוכניות הלימודים שלנו הן בליווי ובחסות אקדמית.

3. חווית לימודים מרתקת ומלאת גילויים חדשים

המקצועיות חשובה לנו ולא פחות מכך חשוב לנו שהתלמידים שלנו יעברו תהליך עומק אישי וישתמשו בעצמם בכלים שאנחנו מלמדים אותם ללמד. התלמידים שלנו נלהבים וממש מחכים לשיעורים. 95% מסיימים שנתיים מלאות ומצטערים על כך שהתוכנית הסתיימה. אם תרצו לדבר עם חלק מהם נזמין אתכם בשמחה לעשות זאת ואף נקשר ביניכם.

4. ליווי צמוד ואכפתי ואווירה משפחתית

מכללת רטר נושאת את שם המשפחה שלנו ולא בכדי. הקמנו את המכללה במשולב עם הקמת המשפחה שלנו ובנינו מודל ייחודי לשילוב בין התחום שכל-כך יקר לליבנו לבין התא המשפחתי היקר לנו לא פחות. מאז שהילדים שלנו קטנים הם חיים NLP ומעורבים בנעשה במכללה. משפחתיות היא ערך שחשוב לנו מאוד ולכן על אף שאנו המכללה הגדולה בישראל בתחום, המודל שבנינו ללימודים משמר בכל אחת מהקבוצות את האווירה הביתית והמשפחתית. הקבוצות קטנות ואינטימיות.כל חמישה תלמידים מקבלים ליווי ואימון אישי צמוד מתלמיד בכיר יותר. הקשרים שנוצרים בין המשתתפים הם חמים והדוקים ומלווים אותם שנים רבות. החל מהיום הראשון במכללת רטר אנחנו רואים בכם חלק מהמשפחה המורחבת שלנו.

5. לימודים נגישים וקרובים לבית

אנחנו מאמינים באנשים. התלמידים שלנו חשובים לנו. הלמידה שלהם חשובה לנו וכמובן גם הצלחתם. לכן אנו דואגים לסביבת לימודים נוחה ונגישה. אפשר כיום למצוא קורסים שלנו בכל רחבי הארץ. הקורסים מונגשים גם לבעלי ליקויים ומוגבלויות. אצלנו מגבלה הפיזית איננה מהווה מכשול להצלחת הלימודים.

6. מנחים מקצוענים ואהובים

צוות מנחי הקורסים במכללה נבחר בקפידה וגם הוא חלק מהמשפחה שלנו. כל מנחי הקורסים הם אנשי מקצוע מנוסים, נל"פיסטים בנשמתם, שמתרגלים וחיים NLP בחייהם האישיים והמקצועיים. והכי חשוב התלמידים שלנו אוהבים אותם.

כל הרכיבים האלו ביחד הופכים את הלמידה שלנו לשיטתית, ייחודית ומרתקת.

החזון שלנו הוא לעזור לאנשים להגשים את מטרותיהם וחלומותיהם, ליצור לעצמם חיים משמעותיים, שלמים, בריאים ושמחים דרך ה-NLP.

להפיץ ולהנגיש את תחום ה-NLP, כך שיהיה מוכר בכל בית וארגון בישראל ויעשו בו שימוש נרחב ליצירת שינוי, להתפתחות, צמיחה ולשגשוג אישי ועסקי.

לתמוך באנשים אשר חלומם האישי הוא לעסוק בתחום הטיפולי ולעזור לאנשים. לתת ידע, כלים ותמיכה, ולהכשיר מטפלים ומנחים מעולים בתחום ה-NLP, בתקופה קצרה יחסית (שנתיים עד שלוש שנים) ומבלי להתפשר על האיכות והמקצועיות שלהם.

ליזום פרויקטים ומהלכים להפיכת תחום ה-NLP בישראל כתחום טיפולי מוכר ולגיטימי על-ידי מוסדות וארגונים פרטיים, עסקיים, קהילתיים וממשלתיים.

ערכי היסוד שלנו הם– אהבת אדם, למידה חווייתית תוך התנסות אישית, אכפתיות, חמלה, משפחתיות, מתן טיפול, עזרה וריפוי לכל אדם באשר הוא.

דפנה רטר

מייסדת ומנהלת מכללת רטר ביחד עם אמיר רטר (משנת 1994)

בעלת דרגת NLP Master Tainer מטעם NLP University

בעלת תואר בעבודה סוציאלית

מנחה במכללת רטר, אחראית על תחום הכשרת מנחים (NLP Trainer), על ההתמחות בטיפול בילדים, בני נוער ובבעלי ADHD. כותבת את כל הספרות של המכללה ומפתחת את התכנים הלימודיים.

למדה אצל ריצ'רד בנדלר, ופרופ' ג'ון גרינדר מפתחי ה-NLP.

התמחתה בארצות הברית ובאנגליה ב-NLP ובדמיון מודרך.

מאמנת מוסמכת עם התמחות בלקויות למידה והפרעות קשב וריכוז. מדריכה (סופרויזרית) מוסמכת מטעם לשכת המאמנים.

נשואה לאמיר רטר ואימא לחמישה. תושבת יודפת שבגליל.

דפנה: "אני מאמינה שלכל אדם יש אור מיוחד ויכולות שרק הוא התברך בהן. כל כך הרבה אנשים חייהם את חייהם מבלי לתת לייחודיות שלהם לזרוח ולהאיר את סביבתם. אני יודעת שהכלים המדויקים של ה-NLP יכולים לעורר כוחות רדומים ולאפשר מימוש וצמיחה.

אני יודעת שרבים מאיתנו שמים את עצמם בצד (לעיתים למשך שנים רבות). אם הגיע הזמן שלך לשים את עצמך במרכז (וכמובן שסביבתך תיתרם מכך רבות) אנו כאן בשבילך".

דפנה רטר

אמיר רטר

מייסד ומנהל מכללת רטר ביחד עם דפנה רטר (משנת 1994)

בעל דרגת NLP Master Trainer מטעם ABNLP – ד"ר טד ג'יימס

מוסמך בדרגת NLP New Code Trainer, (היחיד בישראל) מטעם NLP Academy, פרופ' ג'ון גרינדר.

מוסמך בדרגת Time Line TherapyTM Master Trainer על ידי טד גיימס.

מהנדס אלקטרוניקה מטעם הטכניון.

מנהיג את צוות ההנחיה במכללת רטר, אחראי על תחום הכשרת מטפלים במכללה (NLP Practitioner  ו-NLP Maser Practitioner).

מאמן אישי ועסקי ומדריך (סופרויזר) מוסמך מטעם לשכת המאמנים.

התמחה ב-NLP ודמיון מודרך בארצות הברית ואנגליה.

נשוי לדפנה ואב לחמישה. תושב יודפת שבגליל.

אמיר: "למה אנשים רבים אינם מצליחים לשנות את מציאות חייהם? אולי בגלל שהם מרכיבים מעין משקפיים שחורים, ובטוחים שהעולם שחור. אני מאמין שאין צורך באומץ רב, או בעבודה מאומצת כדי להשתנות. כל מה שנדרש זו ההבנה שאנו מרכיבים משקפיים שחורים, אותם ניתן להוריד ולהחליף למשקפיים בצבע אחר, ואז קורה פלא, והעולם מיד נראה אחרת!

השינוי מהיר הרבה יותר ממה שאנו חושבים או מדמיינים".

אמיר רטר

אווה חריט

נשואה ואם לשניים. תושבת סביון.

בוגרת מכללת רטר, עוסקת ב- NLP ודמיון מודרך משנת 2012.

מנחה בכירה ובעלת דרגת NLP Certified Trainer. התמחות לטיפול בטראומה במכללת רטר.

מדריכה ומטפלת מוסמכת בשיטת פלדנקרייז מטעם מכון וינגייט.

מטפלת ברפואה אינטגרטיבית של ד"ר נאדר בוטו.

מנהלת קליניקה פרטית ועובדת קופ"ח לאומית 18 שנים.

אורנה בן יעקב

נשואה ואם לשלושה. תושבת קריית אתא.

עוסקת ב-NLP ובדמיון מודרך משנת 2005. בוגרת מכללת רטר.

מנחה בכירה ובעלת דרגתNLP Certified Trainer  מטעם מכללת רטר.

מנהלת הסיעוד בחטיבה ההמטו-אונקולוגית במרכז הרפואי רמב"ם.

עורכת מחקרים קליניים על השפעת הדמיון המודרך בתסמיני מחלה שונים.

מרצה על דמיון מודרך ו-NLP בכנסים ובפני אנשי מקצוע מתחומי הרפואה והסיעוד.

בעלת תואר שני במנהל ציבורי (M.A ,R.N) בשנים האחרונות מפתחת את תחום ה-NLP הרפואי בחסות מכללת רטר ובית הספר לכאב במרכז הרפואי רמב"ם. מנחה קבוצות טיפוליות.

הדס אריאל פז

נשואה ואם לשניים. תושבת הוד השרון.

עוסקת ב-NLP ובדמיון מודרך משנת 2005. בוגרת מכללת רטר.

מנחה בכירה ובעלת דרגתNLP Certified Trainer  מטעם מכללת רטר.

בעלת ניסיון בהובלת צוותים. ניהלה בית ספר במשך 5 שנים.

מתמחה באימון אישי לבעלי ADHD מטעם הטכניון. מעבדת תכנית להחדרת NLP ודמיון מודרך למערכת החינוך. בוגרת לימודי פסיכולוגיה, חינוך ולשון עברית. התמחתה בביבליותרפיה באוניברסיטת תל-אביב.

הדס אריאל פז

זוהר גונן

נשואה ואם לשניים. תושבת פתח תקווה.

עוסקת בדמיון מודרך וב- NLP משנת 2012, בוגרת מכללת רטר.

מנחה בכירה ובעלת דרגת NLP Certified Trainer, מטעם מכללת רטר.

מנהלת קליניקה פרטית.

בעלת תואר מטעם הטכניון בהוראת המדעים.

מומחית בטיפול במצבי טראומה וחרדה, וכן בטיפול בילדים ונוער.

יוצרת קלפי הטיפול "אותיות ואיתותים".

חוה שני

נשואה ואם לשניים. תושבת כפר סבא.

עוסקת ב-NLP ובדמיון מודרך משנת 2004. בוגרת מכללת רטר.

מנחה בכירה ובעלת דרגתNLP Certified Trainer  מטעם מכללת רטר.

עובדת סוציאלית מנוסה המתמחה במצבי לחץ וטראומות.

סיימה תוכנית תלת שנתית לטיפול משפחתי וזוגי.

מנהלת קליניקה פרטית.

בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית.

מעיין שתית

עוסקת בNLP ודימיון מודרך משנת 2016.

בוגרת מכללת רטר,מנחה בכירה ובעלת דרגת NLP Cartified Trainer טעם מכללת רטר.

מנהלת קליניקה פרטית.

מנחה סדנאות למבוגרים ובני נוער.

רכזת בית לבני נוער בסיכון.

בעלת תואר בחינוך והוראה.

נועם לוי גת

עוסקת ב NLP ודמיון מודרך משנת 2014. בוגרת מכללת רטר.

מנחה בכירה ובעלת דרגת NLP Certified Trainer מטעם מכללת רטר.

מנהלת קליניקה פרטית.

מנחה סדנאות להתפתחות רוחנית בעזרת NLP  ודמיון מודרך.

רכזת תכניות לשיקום תעסוקתי לבעלי מוגבלויות.

בעלת תואר בעבודה סוציאלית.

צמרת ספורטה

מנחה בכירה בדרגת NLP Certified Trainer

מנחה קורסים וסדנאות לסגלי הוראה במערכת החינוך

מנהלת קליניקה פרטית

בוגרת המכללה לנפגעי טראומה לאומית

סגן אלוף במילואים – במערך הנפגעים של צהל

בעלת תואר שני במנהל ציבורי

 

סגל ההוראה:

תמונת-צוות-מאי-19-בלי-חוה-

מעניין אותך לגלות עוד על ה-NLP באמצעות מפגש היכרות? לאחר השארת הפרטים נוכל לחזור אליך ולספר לך הכל

אשמח לקבל גם דיוור עם עדכונים על כנסי היכרות הקרובים אלי

דברו איתנו

אשמח לקבל גם דיוור עם עדכונים על כנסי היכרות הקרובים אלי