Search

אודות

קרוב ל-30 שנה שאנחנו מלמדים במכללה שלנו, את הכלים המופלאים של NLP ודמיון מודרך. למעשה, מיטב המטפלים, המורים והמרצים שפועלים כיום בארץ בתחום, למדו אצלנו.

את המכללה הקמנו יחדיו, דפנה ואמיר רטר, בשנת 1994, וזה גורם לנו סיפוק ענק לראות איך התחום התפתח בארץ וגדל יחד עם המכללה שלנו: התחלנו בתור המכללה היחידה (כן, כן, היינו הראשונים), כשאף אחד לא הכיר וידע מה זה NLP.

מאז השיטה הספיקה לתפוס תאוצה בארץ, והמכללה שלנו הפכה להיות סיפור הצלחה עם סניפים ברחבי הארץ, הכרה והערכה בינלאומית.

עם השנים שמנו לב, שאנחנו מושכים למכללה שלנו,
אנשים שבמהותם רוצים להשפיע לטובה על החברה
ומבקשים להפוך את החיים שלהם ושל הסובבים אותם לטובים יותר.

ואכן, אנו גאים לספר שבכל שנה מחדש, מגיעים למכללה שלנו ללמוד:

אנשים שרוצים להיכנס לעולם הטיפול,
ומחפשים הכשרה רצינית שבאמת יוצרת שינוי בחיים של אחרים

צעירים אחרי צבא, אנשים באמצע החיים,
שרוצים לעבור הסבה מקצועית, מבוגרים לפני פרישה ועוד.

מאמנים ומטפלים שלמדו כל מיני כלים ועברו הכשרות,
ורוצים להשלים את הארגז המקצועי שלהם,
בכלים שיודעים לחדור עמוק לתת המודע,
לעקוף התנגדויות של המטופלים שלהם ולייצר תוצאות.

אנשי חינוך, עובדי רווחה ומדריכי נוער,
שרוצים להשפיע אפילו עוד יותר,
ולעזור לסביבה שלהם לחיות חיים טובים יותר.

פסיכולוגים ותרפיסטים,
שמבקשים כלים להעברת תהליכים שמתאימים לקצב ולחיים של המאה ה- 21.

יועצים מתחומים שונים,
שרוצים לעזור ללקוחות שלהם להשיג תוצאות משמעותיות יותר, בעזרת שינוי דפוסי חשיבה.

מנהלים שמבקשים לתרום,
לרתום ולשפר את התוצאות של הצוות איתו הם עובדים ולהשיג את היעדים של הארגון.

אנשים שחיים ונושמים התפתחות אישית,
והם רוצים לרכוש כלים כדי לשפר את החיים שלהם ושל בני המשפחה והקרובים שלהם.

המטפלים המובילים בארץ, למדו במכללה שלנו

הנה היתרונות שהופכות את המכללה שלנו, למקום אידיאלי ללימודים ב- NLP ודמיון מודרך

לימודים מקיפים ומתקדמים:

אנחנו מכשירים מנחים, מכל הדרגות הקיימות, מ-NLP Practitioner ועד NLP Trainer כשההכשרות שלנו נחשבות למקיפות והמתקדמות ביותר בארץ ובעולם. המטרה שלנו היא אחת: להוביל את התלמידים שלנו לסיים NLP Master Practitioner לכל הפחות, ולעזור להם להיות אנשי מקצוע מובילים כשבידם יש את כל הכלים הדרושים כדי לשנות חיי אדם ולהתפרנס מכך בכבוד רב

חומרי לימוד בלעדיים:

במהלך השנים כתבנו תכנים, מערכים וחומרי-לימוד שאוגדו ביותר מ-20 ספרים ייחודיים בתחום ה- NLP. חומרי-הלימוד שלנו כוללים הסברים ותיאורי תהליכים לפרטי פרטים.
חומרי הלימוד שלנו מלווים בסרטונים, שמדגימים תהליכים ומסבירים אותם לפרטי פרטים, ובכך מנגישים את הידע לתלמידים שלנו.
האיכות שלהם הפכה לשם דבר בעולם ה- NLP הם מבוקשים מאוד בארץ ובעולם, והתלמידים

חווית לימוד משמעותית:

עם השנים שכללנו ופתחנו טכניקות הוראה שהופכות את הלימוד למשמעותי אפילו יותר. לצד ההכשרה המקצועית, התלמידים שלנו עוברים תהליך עומק עם עצמם, כי חשוב לנו ביותר שהם יטמיעו את השיטה בחיים שלהם, וזה מוכיח את עצמו, עוד לפני שהם מסיימים את ההכשרה, רבים מספרים שהלימודים פשוט שינו להם את החיים – אם תרצו לדבר עם חלקם, אנחנו בשמחה נקשר ביניכם.

אווירה משפחתית וליווי צמוד:

מכללת רטר נושאת את שם המשפחה שלנו ולא בכדי. הקמנו את המכללה במשולב עם הקמת המשפחה שלנו, ומאז שהילדים שלנו קטנים הם חיים NLP. הילדים שלנו מעורבים בנעשה במכללה, למדו את השיטה ועוסקים ב- NLP.
משפחתיות היא ערך שחשוב לנו מאוד ולכן על אף שאנו המכללה הגדולה בישראל בתחום, המודל שבנינו ללימודים משמר בכל אחת מהקבוצות את האווירה הביתית והמשפחתית. הקבוצות קטנות ואינטימיות. כל חמישה תלמידים מקבלים ליווי ואימון אישי צמוד מתלמיד בכיר יותר. הקשרים שנוצרים בין המשתתפים הם חמים והדוקים ומלווים אותם שנים רבות. החל מהיום הראשון במכללת רטר אנחנו רואים בכם חלק מהמשפחה המורחבת שלנו.

לימודים נגישים וקרובים לבית:

למכללה שלנו יש 12 סניפים ברחבי הארץ, והקורסים שלנו מונגשים לבעלי ליקויים ומוגבלויות. אצלנו המרחק והמגבלה הפיזית איננה מהווה מכשול להצלחת הלימודים.
האמת, שזה אחד הדברים שגורמים לנו סיפוק ענקי, לדעת שאנשים מכל רחבי הארץ, מצפון ועד דרום, עם או בלי מגבלות, יכולים ללמוד NLP בנוחות וקרוב לבית, פרונטאלי, באחד מתוך 10 סניפים ללימודי NLP בארץ או אונליין

מודלים ותהליכים פורצי דרך:

הניסיון העשיר שצברנו כמטפלים וכמורים, מאפשר לנו להעביר הלאה לתלמידים שלנו מודלים פורצי דרך, שפתחנו בעצמנו מתוך ניסיון קליני של שנים ומפתיעים כל פעם מחדש אותנו ואת התלמידים שלנו, עם התוצאות

לימודים עם הכרה בין לאומית:

מכללת רטר מוכרת כמוסד לימודי על ידי הארגון היוקרתי ABNLP, ארגון המכיר רק במוסדות מאוד ותיקים ומנוסים בתחום. את האישור המכובד הזה יש לחדש מדי שנה. למיטב ידיעתנו, מכללת רטר היא היחידה שהשיגה הכרה זו, ובעמל רב.

התמחויות שונות וסדנאות העשרה:

ההצלחה של הבוגרים שלנו חשובה לנו. לכן, אנחנו עושים הכול, כדי לספק להם את הכלים הטובים ביותר להצלחה.
אנו מציעים להם לימודי המשך הכוללים מגוון מסלולי התמחות, כדי שהם יוכלו להתמקצע בתחומים שונים: טיפול בילדים, בעיות משקל, הפרעות קשב וריכוז, טראומה וחרדה, תמיכה במבריאי סרטן, הכשרה כמורים ומנחי סדנאות וקורסים ועוד.
התלמידים שלנו נהנים גם מביקורים של אורחים מחו”ל מוכרים ומובילים בתחום, ומסדנאות בנושאים ומודלים שונים: תקשורת זוגית, תרפיית קו הזמן, הצופן החדש, שיווק הקליניקה ועוד סדנאות להעשרת ארגז הכלים המקצועי.

הלימודים שלנו מוכרים לקרן השתלמות, מורים בשבתון, קרן ידע לעובדי מדינה, אימהות שהילדים שלהם לומדים במעונות התמ”ת, הכשרה מקצועית לפרושי צה”ל ועוד

אחד הדברים שאנחנו נהנים לראות,
איך בכיתות הלימוד השונות, מתקבצים יחדיו מגוון אנשים מכל שכבות האוכלוסייה, אנשים, שסביר להניח, שלא היו מכירים ופוגשים אחד בשנייה, בנסיבות אחרות:
לומדים אצלנו דתיים לצד חילונים, יהודים יחד עם ערבים ומגזרים אחרים, ימנים לצד שמאלניים, צעירים לצד מבוגרים בשנות הפרישה – מגוון אנושי רחב, שהמשותף לכולם הוא הרצון להפוך את המקום בו אנחנו חיים, למקום טוב יותר, בעזרת הכלים של NLP.

הסיפור שלנו עם NLP – סיפור אהבה שלא מפסיק להצמיח פירות

נפגשנו (אמיר ודפנה רטר) לראשונה בטיול בהודו.
שנינו החלטנו ללמוד את השיטה לראשונה, במרכז בינלאומי ל- NLP שהוקם דווקא בהודו. למדנו אצל מורה מערבית, שלמדה את השיטה ממפתחיה בארה”ב, יחד עם אנשים מכל העולם, שבאו ללמוד את פלאי השיטה – זו הייתה חוויה קסומה ומעשירה.

בהודו ראינו את התוצאות הראשונות של השיטה, גם על עצמינו וגם על אחרים שלמדו אתנו ומאתנו. נדהמנו מהמהירות, מהעומק ומהעוצמה שבהם השינויים קרו. מהר מאוד הבנו ש-NLP איננה עוד “שיטה חולפת” בחיינו, אלא שמצאנו את הייעוד והעתיד שלנו.

חזרנו מהודו כזוג עם התלהבות רבה וחזון גדול: לעזור לאנשים רבים ככל האפשר לחולל שינוי בחייהם בעזרת NLP בכל תחום בו הם חשים תקיעות, כאב, חוסר אונים או רצון לממש את עצמם.

מכללת רטר והמשפחה הפרטית שלנו נולדו פחות או יותר באותו הזמן, באמצע שנות התשעים של המאה הקודמת. מעטים בארץ הכירו אז את השיטה, שהייתה עדיין בחיתוליה. בתקופה זו טיפלנו באנשים רבים, המשכנו ללמוד וללמד קורסים להכשרת מנחים ומטפלים.

בשנת 1998 יצא לאור ספרנו הראשון “תקשורת עם התת-מודע”. הספר הופץ ברשתות הספרים הגדולות ואלפי ספרים נקנו בתוך פחות משנה. אז החלו אנשים בכל רחבי הארץ להתעניין בשיטה. בתקופה זו נסענו לרוחבה ולאורכה של ישראל, הגענו לערים גדולות וליישובים קטנים שלא היכרנו, הקדשנו את כל האנרגיות והמשאבים שעמדו לרשותנו כדי לספר לאנשים עוד ועוד על NLP, ללמד ולהכשיר מטפלים ומנחים בכל רחבי הארץ.

מכללת רטר גדלה במהירות, התחלנו להכשיר מורים שיצטרפו אלינו להוראת השיטה. כעשר שנים היינו המכללה היחידה בארץ בתחום זה. בהמשך התפתח התחום אך עד היום מכללת רטר ממשיכה להוביל את ה-NLP בישראל והיא הגדולה וכמובן הוותיקה בארץ בהכשרת מנחים ומטפלי NLP.

מכללת רטר מוכרת ומוערכת בכל העולם בזכות השיטה הייחודית שלנו להנחיה ואיכות הלמידה הנחשבת מהגבוהות בעולם כולו. על כך מעידים מפתחי השיטה ג’ון גרינדר ורוברט דילץ.

רוברט דילץ – מבכירי המנחים ב-NLP בעולם, ומפתח הדור השני של ה- NLP: “הם בין הטובים בעולם”

נגן וידאו

וגרינדר כתב לנו כך:

אייקון ציטוט נפתחדפנה ואמיר היקרים,
ברצוני, תחילה, להודות לכם באופן אישי על החוויה המעולה בישראל.
הוקסמתי מהאיכות של תלמידיכם
ואני להוט לחוות התנסויות נוספות של למידה מסוג זה.
זוהי מחמאה גדולה עבור שניכם כטריינרים. אייקון ציטוט נסגר

ג’ון

כדי שתבינו עד כמה שיטת NLP עוצמתית,
אנחנו רוצים לשתף בשני סיפורים קטנים-גדולים מהחיים האישיים שלנו, שמדגימים כיצד שיטת NLP יכולה לשנות מציאות חיים:

הסיפור של דפנה רטר

איך הורדתי 32 קילו מהמשקל שלי, והצלחתי לשמור על התוצאה שנים.

סבלתי במשך שנים מעודף משקל, כמו אנשים רבים, עשיתי דיאטות שונות, ולמרות שניסיתי ומאוד רציתי, בסופן העליתי את כל המשקל בחזרה ואף יותר.
בעזרת הכלים של NLP הצלחתי להיגמל מסוכר ופחמימות, לרדת במשקל ולשמור עליו.
הכלים של השיטה, אפשרו לי להיגמל מדיאטות לתמיד, לתכנת את הגוף והמוח שלי, להתייצב על משקל שנמוך ב-32 קילו מהמשקל שלי אז, והכי חשוב, לשמור על המשקל הזה במשך שנים.

הסיפור של אמיר רטר

איך הפכתי מאדם מגמגם, למורה שמרצה לפני מאות אנשים.

מאז ילדותי סבלתי מגמגום וחוסר בטחון, אתם יכולים לתאר לעצמכם כמה זה השפיע עליי מבחינה חברתית. גם כשבגרתי, חוסר הביטחון והגמגום המשיכו להשפיע על חיי, ולמרות שרציתי אחרת, הלכתי ללמוד הנדסת חשמל בטכניון, רק כדי שאוכל לשבת כל היום מול המחשב ולהימנע מחברת אנשים.
חייתי במסלול ההימנעות וההתפשרות במשך שנים, עד שפגשתי בשיטת ה- NLP ובעקבות ההכשרה שעברתי השתחררתי מהגמגום, והיום אני מרצה בצורה שוטפת, עם הרבה ביטחון גם מול מאות אנשים.

במקביל לעשייה בתחום ה-NLP נוצרה גם המשפחה היקרה שלנו, זוגיות מופלאה וחמישה ילדים בוגרים, שנושמים את ה-NLP מינקותם. אווירת ה-NLP מורגשת בכל משפט שנאמר בבית. אנו מטפלים בילדינו באמצעות NLP ודמיון מודרך, ומצליחים לפתור בעצמנו את רוב האתגרים שמספקת בשפע ההורות, בתחום הבריאות, ובבעיות התנהגותיות ורגשיות שונות.

הכירו את סגל ההוראה שלנו

שיטת NLP שינתה את החיים האישיים שלנו, ובמשך השנים טיפלנו והכשרנו אלפי אנשים והתרגשנו יחד איתם כשראינו איך החיים שלהם משתנים גם, בעקבות המפגש עם השיטה. ההישגים הנפלאים האלה גורמים לנו להמשיך להפיץ את בשורת ה-NLP בכל מקום, ואנחנו שמחים להכיר לכם, את האנשים שעוזרים לנו לעשות את זה כיום:
סגל ההוראה של מכללת רטר

דפנה רטר

אמיר רטר

אווה חריט

אורנה בן יעקב

זוהר גונן

חוה שני

מעיין שתית

נועם לוי גת

צמרת ספורטה

מעניין אותך לגלות עוד על ה-NLP באמצעות מפגש היכרות?
לאחר השארת הפרטים נוכל לחזור אליך ולספר לך הכל

מפת הסניפים

אנחנו מזמינים גם אתכם להיות שותפים שלנו:

החזון שלנו הוא להמשיך ולהפיץ את בשורת ה- NLP, כדי שכמה שיותר אנשים יוכלו ליהנות מהפירות של השיטה.
סגל ההוראה שלנו עוזר לנו לקיים את החזון שלנו, אבל לא רק הם,
אלא גם התלמידים והבוגרים שלנו – כל אחד בדרכו הייחודית,
לוקח את הכלים שהוא למד, מטמיע אותו בחייו ומשתמש בהם כדי לשנות את החיים שלו ושל אחרים.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו,
לבוא ללמוד במכללת רטר ולהיות שגרירים של שיטת NLP
יחד נהפוך את העולם למקום טוב יותר
זו המציאות של האנשים שחיים NLP

אם מה שקראת עד כה מסקרן אותך

אנו רוצים להזמין אותך

להכיר ולחוות NLP יותר מקרוב

ומזמינים אותך לכנס ההיכרות שלנו “טעימות NLP “

מתעניינים ב-NLP ודמיון מודרך? בואו לחוות את זה מקרוב!

נגן וידאו
דילוג לתוכן