Search

הספרייה המקוונת של מכללת רטר

שחרור משליטה

שחרור משליטה

כתבה: זיוה טיקוצקי

זיכרון יעקב

מזמינה אתכם לקחת מזרן או כסא…. מצאו תנוחה נעימה… עצמו את העיניים…. קחו נשימה עמוקה…. מלאו את ריאותיכם באוויר…

ולאט לאט שחררו את האוויר… הרגישו את מגע גופכם על המזרן או הכסא…..הרגישו את גופכם נינוח ושלו… כפות רגליכם כבדות ורפויות יותר ויותר…. גופכם רגוע…  ומחשבותיכם מרחפות כעננים…

 

אפשרו לעצמכם להרפות את כל חלקי הגוף באטיות…  הרגישו את בית החזה נפתח… הצוואר משתחרר….ובכל נשימה ונשימה שאתם לוקחים אתם מכניסים לגופכם רוגע… שלווה… תחושה רגועה ונינוחה ממלאת אתכם…..

 

אפשרו לעצמכם להתמקד בקולי שלי… והתחברו עמוק עמוק לתוככם… אתם יכולים לשמוע את המוזיקה שמתנגנת ברקע… זה זמן מנוחה עבורכם…. עבור גופכם…  זמן שמאפשר לראש להשתחרר מעט מן המחשבות…  ולהרפות….

 

דמיינו את עצמכם נמצאים בפינת חמד קסומה במפרץ בחוף ים…. מפרץ קסום ויפיפה….. אתם חשים את השלווה האופפת אתכם…. צבע השמים כחול…  וצבע המים כחול וטורקיז… גלים קטנים מתנפצים לחוף הים… שאפשר לשמוע מוזיקה ערבה לאוזן שמתנגנת מכיוון כלשהו… ריחו המלוח של הים נישא באוויר…. אתם חשים רגועים ושלווים…

 

היום תוכלו לרחוץ בים המשאבים…  זהו ים קסום… כאשר נכנסים אליו… נמצאים רק כאן ועכשיו…  בתוך ים זה אפשר להיות רק ברגע זה….  העבר והעתיד נמצאים בחוף…. הים מזכיר לכם כמה נכון וטוב לחיות את הרגע…. ושברוב הרגעים אתם עסוקים כל כך בתכנון העתיד… ובדאגה לקראתו…. או אולי אתם כמהים לעבר מלאי געגועים…. אתם שוכחים כמה טוב ליהנות מהרגע…. כמו שהוא…..

 

אתם יודעים שעוד מעט תוכלו להיכנס למים הזכים של הים ולהתעטף בהם….. אתם פשוט מאפשרים לעצמכם להירגע….

 

אתם קמים ומתחילים לפסוע לעבר הים…. ולאט לאט ובהדרגה אתם נכנסים לתוך הים…. אתם חשים את המים הקרירים והנעימים… עוטפים את גופכם…. הגלים הקלים מלטפים את גופכם…. ומשמיעים צלילים נעימים…..

 

אתם חשים את החול הרך תחת כפות רגלכם… כמה נעים לשהות בים הזה…. המים רדודים… הם מרגיעים אתכם….  השלווה עוטפת אתכם… ככל שאתם נמצאים במים זמן רב יותר… כן אתם רגועים יותר….

 

אתם חשים כיצד המחשבות נשארו בחוף…. וכאן אתם פשוט יכולים ליהנות…. להירגע…. לחיות את הרגע בתום לב…. ובספונטניות….  מרוקנים מתכנונים…  מרוקנים ממחשבות… נעים לכל עבר… המים מלטפים  ומנקים אתכם…

 

תוכלו לשים לב לרגשות שאתם מרגישים כרגע…. מה עולה מתוככם…  מה אתם מרגישים… איזה רגש מופיע אצלכם באופן משמעותי…  אפשרו לרגש להציף אתכם…. אולי עולים רגשות נוספים….. אפשרו גם להם להיות……

 

אתם ממשיכים לשהות בתוך הים במפרץ הקסום והשקט…. והמים ממשיכים לעטוף ולערסל אתכם…. עוד ועוד…  וכשאתם ברוגע ובשקט הזה…. אולי מגיעות אליכם תובנות חדשות……פתרונות לשאלות והתלבטויות…..

 

עכשיו אהיה בשקט למשך כשתי דקות ואאפשר לכם ליהנות מהשקט והשלווה של הים… ומהתובנות החדשות שהמים מביאים לכם…   תשמעו את קולי שוב בעוד כשתי דקות….

 

(להמתין שתי דקות)

 

וכעת אתם יוצאים מהמים…. מגבת גדולה ורכה מחכה לכם…. אתם מתנגבים…. קרני השמש הנעימות מחממות את גופכם…. החיבוק של הים ממשיך ללוות אתכם……וזה מאפשר לכם להיות פתוחים לדברים חדשים…. בידיעה שאתם תמיד יכולים לחזור למקום הנפלא הזה….  לחוף הים… למפרץ הקסום הזה…..כדי לחוש את  התחושות שאתם חשים עכשיו….. זוהי דלת שפתחתם בלבכם לרוגע ושלווה….. שאתם לוקחים אתכם היום…..

 

את החוויה שחוויתם … השקט… והרוגע… תוכלו לקחת לחיי היום יום שלכם… ברגעים שקשים לכם…. רגעים של סטרס……רגעים של החלטות חשובות וקשות בחיים שלכם… תוכלו להיזכר ברגעים אלה של השקט… של הים במפרץ היפיפה….

 

ומתוך החוויה המיוחדת תוכלו להיות פתוחים לדברים חדשים שאתם עומדים לפגוש בדרככם… אולי למידה חדשה… אולי עשייה חדשה… מתוך אמונה ביכולות שלכם…. אולי היכרויות עם אנשים חדשים… אינכם צריכים לתכננן כל צעד בחייכם… אתם יכולים לאפשר לדברים הנכונים פשוט לקרות לכם…. תוכלו פשוט לתת לדברים החדשים להיכנס לחייכם…  לדברים שבאים מהלב… לדברים טובים עבורכם…

 

וכעת מגיע הזמן להיפרד מהים…. ובתחושה הטובה שחוויתם אתם מתחילים לחזור לכאן… לחדר הזה…. לגופכם הנח על המזרן  או על הכסא… הניעו מעט את כפות הידיים…. ואת כפות הרגלים…. הניעו את גופכם….   נשמו נשימה עמוקה… ועוד נשימה עמוקה… אפשרו לגופכם להתעורר לערנות רגילה… ולמודעות רגילה… פקחו את העיניים  וחזרו לכאן ועכשיו….

 

 

דילוג לתוכן