Search

הספרייה המקוונת של מכללת רטר

מסע בנחשולי החיים

כעת כשאתם מתארגנים עם סידורים אחרונים ומתכוננים לקראת ההרפיה… אני מזמינה אתכם להירגע….

הרגישו את גופכם מונח על מזרן או יושב על כיסא… הקשיבו למוסיקה השקטה המתנגנת  ברקע ….. הרפו את הפנים…… אפשרו לעיניים להיעצם…. ותרגישו בסימנים הראשונים של ההרפיה….  ידיכם מונחות בצדי הגוף…. רגליכם פרוסות זו לצד זו… וכמובן אתם מוזמנים למצוא את התנוחה שנוחה לכם להרפיה…

שימו לב לקצב פעימות ליבכם… לקצב נשימותיכם … כשאתם נושמים פנימה והחוצה פנימה והחוצה… אולי אתם שומעים קולות מבחוץ או קולות אחרים כאן בחדר… הקול שלי מזמין אתכם להירגע…. הרוגע מתפשט בגופכם…. הרגיעה מתעמקת…. והרגישות לצלילים גוברת….

בהרפיה הגוף נח… וגם המחשבות נרגעות לאיטן… הרצון שלכם להיכנס להרפיה מאפשר את מה שעשיתם עד כה, ולפנות זמן להירגעות…

ביום יום אתם עסוקים במלאכה, בעשיה…  שהינן ברוכות…. ומסייעות לכם ולסובבים אתכם…. אולם המלאכה  והעשייה יכולות להיות פוריות יותר אם ניצור איזון ביניהן לבין השקט הפנימי שלנו… להתרגעות שלנו….

ומתוך הרגיעה אפשרו לעצמכם לדמיין זרם של מים שוטף לכיוונכם… קולות זרימת המים ברקע… זרימת מים איטית ושקטה… מים חמים ונעימים… ריחם טרי ורענן… המים מתוקים כמי ברז… זרם המים יוצר איזון אנרגטי בגופכם…

המים חיים… המים הם סמל לשפע… המים מהווים בסיס לקיומנו… המים מסמלים את הרגשות שלנו… בהיות המים נוזלים הם מתאימים את עצמם לכלי בו הם נמצאים… כך הם מתארים את יכולותינו  להיות גמישים רגישים ומותאמים לנסיבות…

בהיות המים בעלי יכולת לחלחל ולהגיע בשקט ובעדינות למעמקים הם מייצגים את יכולותינו להגיע לעומק פנימי… להיות קשובים  וסובלניים כלפי עצמנו והסובבים אותנו….

כעת המים מזמינים אתכם למסע של חייכם… דמיינו את עצמכם צפים על פני זרם מים ברוגע ובשלווה…. כשאתם בתוך תיבה שעשויה מעץ רך וגמיש… התיבה צבועה בלבן… והיא מרופדת בבד… בבד לבד…. שצבעו אף הוא לבן ומגעו רך ונעים…..

התיבה ששטה לה בשלווה וברכות, עוברת במשעולי החיים והזמן….. חולפת על פני התקופות השונות בחייכם…. תקופת חייכם הנוכחית…. תקופת הבגרות… תקופת הנערות…. תקופת הילדות …. והנה אתם ברחם אמכם…. המקום הטבעי של הבריאה והיצירה….

מקום זה הוא מעין כדור…. כדור מלא במים… שעוטפים אתכם ומגנים עליכם מיום היווצרותכם ועד לידתכם…..

אתם צפים במימיה המגנים של אמא כשאתם מלאי אור והילה…. יש בכם רוך ועדנה…. אתם שרויים בנחת ורוגע…. עטופים בחום ואהבה….  מלאים בביטחון ושלווה… נמצאים באושר ושמחה…..

כעת כשאתם נמצאים בחוף המבטחים הזה, אפשרו לעצמכם לחוות את החיבור המיוחד. למשך 2 דקות אהיה בשקט. בעוד 2 דקות תשמעו את קולי שוב.

(להמתין 2 דקות)

כשאתם מלאים בכל הרגשות הללו אתם נולדים למסע החיים… כשאתם זכים טהורים… נינוחים ושלווים… אתם שטים בתיבה על פני המים הרכים… חולפים בזמן לעבר הילדות כשאתם עטופים בחום ואהבה ומלאים באושר ושמחה…. אתם ממשיכים לשוט בזרם הגל ומגיעים לתקופת הנערות… לתקופה של צמיחה ופריחה … כשאתם מביאים עמכם המון שלווה… בטחון… ואומץ…  המים זורמים בזמן ואתם אוספים בדרך נוכחות… עוצמה…. ערך עצמי….. סיפוק…. התלהבות…. חיוניות…. אופטימיות ונחישות… ואתם מגיעים לתקופת הבגרות….

מרחוק ניתן לראות את תחילתו של המסע….

עוד מעט מגיע הזמן לחזור… זרם המים פסק לרגע קט…. התיבה עוצרת…. אתם יורדים מהתיבה לתקופת חייכם הנוכחית כשברשותכם ארגז כלים ענק, עשיר ומגוון… בו מצויים כל המשאבים והרגשות החיובים שצברתם במסע… רוך ועדנה… חום ואהבה…. בטחון ושלווה…. נחת ורוגע…. אושר ושמחה…. אופטימיות ונחישות…. ואתם יודעים שבכל רגע ועת שתזדקקו להם תוכלו להיעזר בכלים אלו….

עם יציאתכם מהתיבה כשאתם נושאים עמכם כלים אלו אני מזמינה אתכם להתחיל לחזור אל החדר הזה… לנשום נשימה עמוקה… לפקוח את העיניים ולחזור למודעות מלאה….לכאן…. ועכשיו…

 

דילוג לתוכן