Search

הספרייה המקוונת של מכללת רטר

"מה מסתתר מאחורי ההר?"

משפטי אמת והובלה:

הינכם מוזמנים לעצום את העיניים, למצוא תנוחה נוחה על המזרן או על הכיסא, ולאט-לאט להתחבר למקום הפנימי שלכם.

ניתן עוד לשמוע את הקולות של ההתארגנויות בחדר (תזוזת האנשים)- זה בסדר, כל הקולות החיצוניים הם תזכורת בשבילנו להתחבר למקום הפנימי שלנו. להפנות את הקשב פנימה – לתוכנו.

אתם מוזמנים לקחת מספר נשימות עמוקות… ולאט-לאט עם כל נשימה ונשימה להתחבר למקום הפנימי שלכם… מקום  שאתם מכירים מהרפיות קודמות… מקום פנימי שלכם… מקום של רוגע, שלווה ונינוחות…

אתם מוזמנים לשים לב לתנוחת הגוף על הכיסא/מזרן… להרגיש איך הגוף שלכם מונח…. לשים לב לתנוחת הרגליים… הידיים… למנח הגוף… ולתת לתחושת הרוגע והשלווה להתפשט בכל הגוף…. לאט-לאט…. הרגיעה תלך ותעמיק….ואפילו תעמיק עוד קצת…..

הדמיה:

אתם מוזמנים להתחיל לדמיין גבעה…  גבעה עגולה וירוקה – מכוסה בדשא… ואתם יושבים או שוכבים בראש הגבעה… אולי אתם יושבים על אדמה…אולי על הדשא… אולי יושבים  על כיסא בראש הגבעה… ואולי שוכבים…..  כך או כך תחושה נעימה ומיוחדת מתפשטת בגופכם… ואתם מרגישים שיש משהו קסום ומיוחד בגבעה הזו… ובמקום בו אתם נמצאים…  מעליכם שמים כחולים… אפשר לראות עננים קלים בשמים… עם זאת  יש גם הרבה כחול בין העננים… זהו יום נעים… יום סתיו בהיר ונעים וחמים .. והתחושה בראש הגבעה נהדרת…

אתם מוזמנים להביט מסביבכם… תוכלו לראות להקת ציפורים עוברת בשמיים ואולי גם לשמוע את קול הציפורים… ומשק הכנפיים… תוכלו לראות כי מלבד הדשא ניתן להבחין גם במעט פרחים קטנטנים לבנים וצהובים המעטרים את הגבעה.  אולי תוכלו ממש להריח את ריח הדשא… להרגיש   את האוויר הרענן… לחוש את משב הרוח הנעימה והמלטפת… ולשמוע את רחש עלי הדשא – כשהם נעים קלות ברוח.

התחושה שיש משהו קסום בגבעה הזו מתחזקת יותר יותר.. וכשאתם מביטים מעלה אתם מבינים… מהשמש יוצאת קרן אור (קרן שמש) היישר למקום בו אתם נמצאים… קרן השמש נוגעת  בקודקוד הראש שלכם, בצורה נעימה וקסומה. תוכלו ממש להרגיש את החמימות הנעימה של קרן האור כשהיא נוגעת בראשכם… וההרגשה קסומה. …. האור ממשיך להתפשט בהדרגה לכל גופכם… קרן האור נכנסת פנימה ומחלחלת לכל חלקי הגוף: תחילה המצח… העיניים… האוזנים… האף… הפה… עד הסנטר… כל הראש ממש קורן וזוהר מקרן האור המיוחדת הזו… אם תפתחו קלות את הפה, תוכלו ממש לראות ולהרגיש את האור שבוקע מתוכו… (כל הראש זוהר: העיניים, האף הפה.. האוזניים…. – הכל זוהר) וקרן האור ממשיכה להתפשט… ויחד איתה מתפשטת חמימות נעימה לכל חלקי הגוף: הקרן עוברת לצוואר… ולכתפיים… ומשם האור מתפשט לשתי הידיים… כך שתוכלו ממש להרגיש את האור זורם לאורך הידיים…מגיע  למרפקים… וממשיך עד לכפות הידיים ועד לקצות האצבעות… הידיים זוהרות…..ומהכתפיים האור ממשיך לכיוון החזה… הלב… הצלעות…. הגב… והבטן… קרן האור ממלאת את כולכם, עד האגן… וכשהאור מגיע לאגן… ניתן ממש לחוש בחמימות באזור של האור… ומשם האור ממשיך לרגליים… לברכיים… קרסוליים.. עד לקצות האצבעות….

ועכשיו אתם כולכם זוהרים באור הנפלא הזה… אור ממלא… ובוהק.  ואתם מבינים… אתם יודעים שיש בכם יכולות חדשות ונפלאות…

כל הגוף זוהר (מאיר)… ואתם מרגישים עקצוץ נעים בגב… באזור השכמות…- אתם מביטים אחורה ורואים  שתי כנפיים המחוברות לשכמות… זוג כנפיים נעימות ומרגשות…. אתם יכולים  לראות  את הכנפיים…  לחוש אותן…   ותחושה של התרגשות ועוצמה ממלאה אתכם…הרגשה של ביטחון ושל ידיעה….

ואם תרצו – אתם יכולים להתחיל לעוף… לנפנף קלות בכנפיים ופשוט להתרומם…  וככל שאתם מתחילים להתרומם… אתם נהנים מהקלות שבא ניתן לעוף ולרחף….. ופשוט תתחילו לעוף… לרחף… להביט בכל הנוף מלמעלה…ולראות את העולם ממעוף הציפור… לראות את השדות… את העצים… את הבתים…..ופשוט לרחף….

במעוף שלכם… אתם מגיעים לים… לים נפלא… כחול.. מלוח… ונוחתים בחוף הים…  נחיתה נעימה ורכה על החוף….  אתם מביטים סביב… בתחושה נפלאה… רואים את הים הכחול… את הגלים… החוף… החול הזהוב… מרגישים את רוח הים…. לוקחים כמה נשימות מאוויר הים… ומתמלאים…..

בזוית העין… אתם מבחינים בהר… הר שנמצא לצידכם… הר שאולי לא ראיתם אותו קודם… או ראיתם אותו בעבר……הר חום…. גדול… ושונה… הר גדול…  הוא מסתיר חלק מהנוף….

אולי בעבר ראיתם את ההר הזה… אבל התעלמתם… או שבכלל לא הבחנתם בו… ואולי תמיד היו לכם מחשבות על ההר הזה… ותהיות מה יש בצד השני של ההר… איזה נוף יש בצד השני…

הסקרנות שלכם גוברת… אתם תוהים מה יש מאחורי ההר… מה ההר הזה מסמל…. מה ההר הזה מנסה להראות לכם  /להסתיר מכם…  יחד עם הסקרנות וההתרגשות… עלולים לעלות גם חששות.. ואולי גם עצלנות… כי ההר גדול ותלול.. ונראה ארוך ומעייף לטפס עליו…

ואז, תוך רגע אתם נזכרים ביכולת החדשה שלכם… אתם נזכרים בזוג הכנפיים שיש לכם… אתם הרי יכולים לעוף ולרחף…. אתם מבינים ויודעים שאתם פשוט יכולים לרחף לצד השני של ההר… ולבדוק מה יש שם… איזה נוף ההר חוסם…  וברגע של התרגשות… אתם שוב פורסים את הכנפיים.. בביטחון.. ובתעוזה… מתחילים לעלות מעלה- מעלה… כדי לבדוק מה נמצא מאחורי ההר….

כעת יהיו לכם 3 דקות של שקט בהן תוכלו  לראות מה נמצא בצד השני של ההר….תוכלו להבין משהו שאולי היה נסתר מכם במשך הרבה שנים… מה ההר מסמל… ומה ההר מנסה להגיד…   3 דקות של שקט יאפשרו לכם לגלות את מה שמחכה לכם…..   תשמעו את קולי שוב בעוד 3 דקות….

ועם הגילוי.. וההבנה.. וההתרגשות שבהבנה.. אתם  יודעים  שבקרוב יגיע הזמן להתחיל לחזור…

אתם מזומנים לקחת איתכם את החוויה ומה שגיליתם בצד השני של ההר… ולהתחיל לאט-לאט לאסוף את התמונות ואת התחושות  ולהתחיל בהדרגה לחזור למקום ממנו יצאתם… ולחזור לאט לאט לכאן ….להחזיר את המודעות שלכם לכאן ועכשיו… לחדר שלכם… לחדר הזה,… לשיעור ה-NLP…..  להחזיר לאט ובהדרגה את המודעות אל הגוף……ואתם יכולים לקחת נשימה עמוקה כדי למלא את הריאות באוויר ולעורר את הגוף…  למתוח  את אצבעות הידיים ואת אצבעות הרגליים…. וברוכים השבים חזרה…

דילוג לתוכן