Search

הספרייה המקוונת של מכללת רטר

יצירת מציאות באי הקסום

בס"ד

אתם יכולים להתחיל לתפוס תנוחה שנוחה לכם ( 5 שניות הפסקה )… חלקכם שוכבים על המזרנים… חלקכם ישובים על כסא ( 3 שניות הפסקה )… הרשו לעצמכם להתרווח ולמלא את ריאותיכם באוויר נעים ומלטף (3 שניות הפסקה)… והרגישו איך אתם מתחילים להירגע ( 5 שניות הפסקה )… הרגישו את מגע גופכם על המזרון או על הכסא ( 3 שניות הפסקה )… אפשרו לעצמכם להתחבר אל השקט הפנימי שבכם, בדיוק כמו השקט שיש כאן בחדר הנעים והחמים שלנו ( 5 שניות הפסקה )…

וכעת, הרגיעה הולכת ומעמיקה ( 3 שניות הפסקה )… ברקע מתנגנת מוזיקה נעימה ומרגיעה אשר מאפשרת לכם לצלול פנימה עוד יותר אל הרוגע… ( 5 שניות הפסקה ) המנגינה תלווה אותנו אל פינת הרוגע שבלב…( 5 שניות הפסקה ) בשעה הזאת של היום רוב בני האדם ימצאו את עצמם סביב העבודה והשגרה היומיומית…( 3 שניות הפסקה ) בעוד שאתם, זוכים להעניק לגופכם ונשמתכם מתנה עצומה – פשוט רגיעה מעמיקה… ( 5 שניות הפסקה ).

ויחד עם ליווי הנשימות, הגוף והנשמה מתאחדים ופשוט נחים… ( 5 שניות הפסקה) כעת, כשאתם כבר ברגיעה, אני מזמינה אתכם להתחיל ולדמיין את עצמכם על גבעה יפייפיה… ( 3 שניות הפסקה) למרגלות רגליכם דשא נעים ורך, שמפיץ ריח של התחדשות ופריחה… ( 5 שניות הפסקה ) מהגבעה, אתם נדהמים לגלות תצפית מרשימה ומרגיעה אשר משקיפה על אי קסום… (5 שניות הפסקה)

אתם נדהמים לגלות את יופייה של הבריאה , ומשהו מתוככם משתוקק רק לרדת אל האי הקסום הזה ולחוות אותו בעצמכם… ( 5 שניות הפסקה ) אתם יורדים לאט לאט מן הגבעה, ועם כל מגע של כף רגלכם על הדשא הנעים והרך  אתם שוקעים עוד יותר אל תוככם פנימה , אל השקט והשלווה… (5 שניות הפסקה)  ואתם עולים על סירה קטנה שתוביל אתכם אל האי הקרוב… בעל הסירה מוביל אתכם בבטחה… הנה אט אט הגעתם אל האי הקסום שכל כך רציתם לחוות… ( 5 שניות הפסקה) ואתם מגלים שהוא עצמו קרוב, עם זאת רחוק ומבודד מכל הדאגות שבעולם… (5 שניות הפסקה.)

על עץ בכניסה לאי מתנוסס שלט ענק ועליו רשום ( 3 שניות הפסקה )" לכל באי האי, לכאן נכנסים בבגדים נוחים,  בלב רגוע וראש שקט"… (5 שניות הפסקה) אתם לוקחים לכם רגע להתבונן פנימה אל תוככם ומבינים שאתם מן הראויים להיכנס אל האי… (5 שניות הפסקה ).עם כל צעד שאתם עושים על האי, אתם הולכים ונרגעים עוד יותר… ( 5 שניות הפסקה ).

עם כל צעד על החול הרך והנעים, אתם שוקעים פנימה, אל שלווה ורוגע שעוטפים לכם את הנשמה… (5 שניות הפסקה ) אתם מרימים את הראש אל האופק ומבחינים בים צלול, יפיפה, שרק מלהסתכל עליו, נכנסת בכם הרגשה של שמחה ושלווה… ( שניות הפסקה ) השמש הנעימה והחמימה עוטפת אתכם ונותנת לכם תחושה שאתם לא לבד על האי… (3 שניות הפסקה ).יש אתכם שמש שתלווה אתכם במהלך השעות הקרובות ותמשיך להנעים לכם את היום…(5 שניות הפסקה ).

אתם שומעים את רחשי הגלים והם נשמעים באזנכם כמנגינת חלום. (3 שניות הפסקה). אתם לוקחים לכם רגע לשכב מתחת לעץ תמר גדול שמעניק לכם צל, צל של תקווה וחלום. והנה אתם שוקעים לתנומה קלה . (5 שניות הפסקה). באי לאחר מנוחה כיפית וממושכת, אתם מתעוררים לקולותיו של צ'יקו הסנאי, האחראי על האי. צ'יקו הוא אחד כזה שדואג לכל אורח על האי… (5 שניות הפסקה).

הוא מדגדג אתכם בזנב שלו וגורם לכם לצחוק צחוק שמשחרר מכם המון דברים שהיו עצורים בכם עד היום… (5 שניות הפסקה)  אתם מגלים שכיף לכם עם צ'יקו הסנאי… (3 שניות הפסקה) אתם מבחינים כי לפתע הוא רץ אל מאחורי השיחים, וחוזר אליכם עם משקה קר וצונן בדיוק בטעם שאתם אוהבים…(5 שניות הפסקה).

צ'יקו חוזר בטיפוס חפוז אל העץ שלו… הוא רוצה לתת לכם רגע להתענג על האי, על הריחות, על הטעמים ועל הנופים הפרוסים לפניכם… (5 שניות הפסקה)

אני אהיה בשקט ב 2 הדקות הקרובות על מנת שתוכלו ליהנות מהשקט הפנימי, ולגלות בכם את כוח היצירתיות והחופש… בעוד 2 דקות תשמעו את קולי שוב.    (להמתין 2 דקות)

והנה צ'יקו הסנאי חוזר מן העץ ובידו קופסת הפתעה שהכין רק בשבילכם ! (5 שניות הפסקה).

אתם מתבוננים בצ'יקו ורואים כי הוא נרגש לקראתכם ומפזר אליכם המון חום, אהבה ותחושת שייכות… (5 שניות הפסקה).  בהתרגשות ובהשתאות רבה, אתם פותחים את הקופסה ומגלים בה קונכייה מהאי הקסום… הקונכייה הזו מיוחדת במינה… היא ממש לא כמו כל קונכייה… הקולות החוזרים והנשנים שתשמעו ממנה בכל פעם שתצמידו אותה אל אזנכם , יהיו קולות ששייכים רק לכם. הקונכייה הזו אומרת לאדם לו היא שייכת- את היתרונות, הכישרונות המשאבים והיכולות שיש בו בכל עת…

אתם מצמידים את הקונכייה אל אזנכם ושומעים זאת בעצמכם… (10 שניות הפסקה)  אתם מתרגשים לשמוע את כל בדברים שנשמעים באזנכם… תחושת עוצמה מתפשטת בגופכם…

אתם מחזירים את הקונכייה אל הקופסה ומצמידים אותה אל הלב… (5 שניות הפסקה), אתם מביטים שוב בצ'יקו הסנאי ומחבקים אותו חזק, מודים לו על המסע הקסום שהעניק לכם אל תוך ליבכם ונשמתכם… ( 5 שניות הפסקה ).

קחו לכם דקה להיפרד מצ'יקו הסנאי ( לחכות דקה ). כעת , אתם מוכנים להתחיל לחזור לכאן, מעוצמים ומחוזקים… אתם עולים על הסירה…  (להמשיך בהחזרה לכאן ועכשיו)…

 

 

 

דילוג לתוכן