Search

הספרייה המקוונת של מכללת רטר

המנדלה - מעגל החיים

מאת: דינה פייבל

כל האורות בחדר כובו … רובכם שוכבים על מזרנים וחלקכם ישובים על כיסאות  (בהתאם למצב בחדר) …
מצאו לכם את התנוחה הנוחה לכם… חלקכם שמו כרית מתחת לראש וחלקכם מתכסים כדי שיהיה לכם נעים בזמן ההרפיה…. אפשרו לעצמכם לעצום את העיניים ולהתחבר למצב של רגיעה….
הקשיבו למוסיקה השקטה המתנגנת ברקע….  והקול שלי מזמין אתכם להירגע…  דמיינו שצלילי המוסיקה מלווים אתכם למקום רגוע ושקט…. אפשרו לעצמכם לשים בצד את כל המחשבות, הדאגות ופשוט לתת לתחושת רגיעה לעטוף אתכם…. זה הזמן שלכם פשוט להירגע זו פשוט ברכה…
ועכשיו אתם יכולים לדמיין קרן אור רכה ולבנה המאירה עליכם…  קרן האור עוזרת לכם להרפות ולהירגע ולשחרר את כל המתחים בגופכם….

קרן האור מתחילה להאיר מראשכם ולאורך כל הגוף… שרירי הפנים שלכם מרפים … קרן האור ממשיכה בדרכה ומאירה על הצוואר והכתפיים… בית החזה שלכם… אזור הבטן… ומשם קרן האור יורדת לכיוון הירכיים…  הברכיים… כפות הרגליים…  כל אזור בגופכם שהואר בקרן האור הרכה והנעימה מרגיש רגוע ורפוי… וכשתרגישו שאתם רפויים ורגועים קרן האור תוכל  להתפוגג… וכעת אתם מרגישים רפויים רגועים ונינוחים…..

כעת תוכלו לדמיין את עצמכם עומדים על גבעה….  מולכם פרוס עמק יפיפה … עמק ובו מרבדי דשא ירוקים אינסופיים… אתם מתחילים לרדת לתוך העמק בשביל הרחב שלפניכם…. רוח נעימה מלטפת את פניכם ומזמינה אתכם להמשיך ללכת בשביל…. אתם מתבוננים להנאתכם בשמים הכחולים… בשמיים פזורים עננים לבנים… ענני נוצה אשר מרחפים לאיטם בשמים במעין ריקוד איטי….
אתם חשים שההתבוננות שלכם בטבע המופלא היא בעצם התבוננות שלכם פנימה לתוככם…..

אתכם ממשיכים ללכת לאורכו של השביל …..  ובשני צידי השביל אתם רואים פרחים רבים מסוגים שונים…. והפרחים שונים זה מזה ובשלל צבעים…  ישנם פרחים אדומים… צהובים… סגולים… פרחים אדומים… פרחים לבנים… ועוד צבעים העולים בדמיונכם… כל צבע מסמל עבורכם משהו אחר אותו הייתם רוצים בחייכם… פרח אחד מסמל שמחה… פרח שני הצלחה… אושר…  התפתחות אישית…. אהבה… משפחה… בריאות…. כוח רצון…. ועוד ועוד….

אתם ממשיכים לטייל להנאתכם לאורך השביל… והנה אתם רואים מולכם בית קטן… והבית צבוע בצבע לבן עם גג רעפים… על גג הרעפים ישנה ארובה… בחזית הבית אתם רואים חלון פתוח לרווחה ודלת אדומה… סביב הבית פורחת גינה יפיפייה….  וסביב לגינה יש גדר לבנה עם שער לבן ….
על השער תלוי שלט ועליו כתוב "ברוכים הבאים"….  ואתם רוצים להיכנס פנימה לתוך הבית… אתם מרגישים שהכניסה לתוך הבית תוכל להשפיע על ההתפתחות שלכם בכל המובנים…

אתם פותחים את השער ופוסעים לאורך השביל לעבר הבית…. אתם פותחים את דלת הכניסה לרווחה ונכנסים פנימה…. החדר אליו נכנסתם רחב ומואר ונעים בו…. בחדר ישנו אח, ובאח בוערת אש נעימה המשרה אווירה של חמימות בחדר…  וליד האח עומדת  כורסה נוחה ולידה שולחן עגול….  אולי אתם בוחרים לשבת ולנוח עכשיו…
במרכז החדר עומד לוח עם דף לבן וחלק…. לצד הלוח נמצא שולחן ועליו מונחים עפרונות, מכחולים וצבעים רבים…. נמצאים על השולחן כל הצבעים שרק תוכלו לדמיין… לצידם מונחת איגרת… אתם פותחים את האיגרת ומוצאים בה הזמנה… אתם מוזמנים לצייר את המנדלה שלכם…. באיגרת מוסבר מהי המנדלה… המנדלה מסמלת את מעגל החיים שלכם…. אנו נמצאים כל ימי חיינו במעגלים… במעגלים של יום ולילה, עונות השנה, יחסים , קריירה…. מנדלות קיימות בכל תחום…. במערכת הכוכבים, פרחים וגם אצל האדם….
אתם יכולים לשלב במעגל החיים שלכם מעגלים וצורות הרמוניות ע"פ בחירתכם…

ראשית אתם בוחרים עיפרון ומתחילים לצייר את המנדלה שלכם… ובזמן שאתם מציירים את המעגלים והצורות של חייכם אתם חשים את החיבור לנפש שלכם…. אתם משלבים במעגל החיים שלכם מעגלים וצורות הרמוניות שונות ומגוונות… שמסמלות את כל המטרות שאתם שואפים שיתגשמו בחייכם….

בזמן שאתם מציירים את המנדלה שלכם אתם עוברים חוויה של שקט ושלווה פנימית… אתם מחוברים לתת מודע שלכם ובעזרתו אתם יוצרים את המציאות שלכם….  מהמקום הזה תוכלו להביא לחייכם : אהבה עצמית, זוגיות, בריאות, שפע, מוטיבציה ועוד… אתם מזמנים לחייכם כל מה שאתם זקוקים לו…

אני אהיה עכשיו בשקט כדקה בה תוכלו לסיים לצייר את המנדלה שלכם… (הפסקה דקה)

ועכשיו משסיימתם לצייר את המנדלה שלכם, אתם בוחרים מכחול ומתחילים לצבוע את המנדלה שיצרתם… אתם בוחרים את כל הצבעים שאתם אוהבים…  הצבעים שמסמלים עבורכם שלמות, אושר, סיפוק וכל אשר תבחרו…..

וכעת אהיה בשקט למשך דקה נוספת כדי שתוכלו לסיים את צביעת המנדלה שלכם….. (הפסקה דקה נוספת)

כעת משסיימתם לצייר ולצבוע את מעגל החיים שלכם….אתם רושמים את שמכם בתחתית הגיליון…
אתם מרגישים שעייפתם…  עכשיו מתאים לכם לנוח… אתם מתיישבים על הכורסה ליד האח ומביטים על יצירת המופת שהכנתם…. אתם רואים את חייכם מלאי אהבה, שלמות, אושר, סיפוק, שמחה…

וכעת אתם עומדים לצאת מהבית… ולפני שתעזבו את הבית תוכלו להחליט אם לקחת את המנדלה אתכם או להשאיר אותה על השולחן העגול… אתם יודעים שתמיד תוכלו לחזור ולבקר בבית הזה ולהביט במנדלה שלכם – במעגל החיים הנפלא שיצרתם ולאמץ אותה אל ליבכם…. ועכשיו אתם יוצאים מהבית וחוזרים לשביל בשדה רחב הידיים שבעמק…. פוסעים על השביל וחוזרים אל הגבעה…

ולאט לאט…          (החזרה מהרפיה)

דילוג לתוכן