Search

הספרייה המקוונת של מכללת רטר

המדבר המתעורר

הדמיה לעידוד שינוי ולחיזוק המשאבים הפנימיים בעיקבות השינוי.

**מומלץ לשאול את המונחה לפני ההרפיה האם היא/הוא חשים בנוח במדבר.

(לאחר הכנסה להרפיה)

…אתם מוזמנים לדמיין את עצמכם בנוף מדברי בשעות היום…. המדבר מואר על ידי השמש וניתן לראות בו הרים וגאיות….ערוצים יבשים שמזה זמן רב מאד לא זרמו בהם מים…  ניתן להבחין בהרים בגוונים שונים ….וצורות שונות ומיוחדות… יש מקומות מחודדים…  בעוד שאחרים מעוגלים…. בחלק מההרים יש ערוצים משתפלים הנראים כמו קפלים של בד….  בערוצים צל… והם כהים יותר מהאזורים הקמורים שחשופים לשמש….  האוויר והרוח מיבשים את האדמה ויוצר בה חריצים….  ממש ניתן לראות  שהאדמה לא באה במגע עם רטיבות מזה זמן רב….  מדי פעם הרוח מעיפה חול שמורגש על העור….  הרוח שורקת ולעיתים נדמה שיש גם קולות אחרים… רחוקים….  באופק הצמחיה דלילה מאוד… מספר עצים בודדים….  יש תחושה באוויר שהנה אחרי זמן כה רב של יובש וצחיחות, משהו עומד להתרחש…

לפתע, עננים הולכים ומצטופפים ומסתירים את השמש… הבוהק נעלם ובמקומו מופיע צל גדול על המדבר….  הרוח מתחזקת וסוחפת עימה חול ואבק.

השינוי באווירה מזכיר לנו למצוא מקום מוגן במעלה ההר.

זמן קצר לאחר שמגיעים אל המקום המוגן במעלה ההר נשמעים רעמים… ונראים ברקים… וגשם מתחיל לרדת…. הגשם שנספג באדמה הצמאה יוצר ריח מיוחד…. הגשם ממשיך ומתחזק… המים מצטברים יחד לשלוליות והשלוליות הולכות וגדלות… יש תחושה ממשית שמשהו חזק ומופלא עומד להתרחש…. אך אתם נמצאים במקום מוגן במעלה ההר שממנו ניתן להשקיף על הכל….. לפתע נשמע קול ממרחק…. הקול הולך ומתגבר…. וממעלה ההר ניתן להבחין כי בערוץ הנחל שלמטה מגיח זרם מים חום-אפרפר שהולך ומתקרב במהירות למרגלות ההר עליו טיפסתם….  מהמקום בו אתם נמצאים ניתן להשקיף בבטחה על השיטפון….  ניתן לראות כיצד המים הרבים שהצטברו מערוצים שונים  נסחפים יחד כלפי מטה ….וסוחפים עימם אדמה, חול ואף ענפים ועשבים יבשים….  עוצמת הסערה גדולה מאד והמים שוצפים וגועשים,…. וכעבור זמן הגשם פוסק לפתע… ואחריו פוסק גם השיטפון.

השמש חוזרת להאיר…, עכשיו המדבר השתנה….  האוויר נקי ורענן,…. הראות ברורה עד למרחקים…. זרעים שהיו יבשים הושרו במים והחלו לנבוט…. ציפורים שבעבר עברו  מעל המדבר ודלגו עליו יורדות להינפש,…. שפיריות בשלל גוונים סורקות את השלוליות,….ניתן אף לראות במרחק מה נמלים שיוצאות כמו מבטן האדמה,…. האדמה מתכסה בעלווה ירוקה וצבע הנוף משתנה לירקרק…. אפשר אפילו להבחין בשפני סלע שנהנים מהירק….

בארות המים שהיו יבשות התמלאו… המים הרבים חילחלו גם למאגר תת קרקעי…

אתם רואים סביבכם התחדשות…למעשה התחדשות המדבר דומה להתחדשות שאנחנו עוברים בחיים, בקורס ובכלל… וממש כמו שבמדבר יש ערוצים וגאיות שערוכים לקראת השיטפון ומתעלים את מסלולו כך גם בכל אדם יש מקום שמכין את עצמו לקראת השינויים הברוכים שעתידים לבוא….

וכמו שהמדבר ציפה לרענון של הגשם כך גם אתם אולי ציפיתם ואולי מצפים  לרענון ולהתפתחות בחייכם… וכמו שבמדבר היו פזורים זרעים שציפו לגשם לשם נביטתם וצמיחתם כך גם בכם יש זרעים שמצפים לנביטה… ויש אולי זרעים שכבר נבטו וממריצים זרעים נוספים לנבוט….

וכמו שהבארות במדבר התמלאו כך גם אתם יודעים כי התהליך של השינוי יטעין אתכם ויוביל אתכם לגלות עוד ועוד איכויות בתוככם… איכויות שרק מחכות להתגלות…

עוד מעט יגיע הזמן לחזור.. ואתם נפרדים מן הנוף המיוחד של המדבר הפורח…    (להחזיר מהרפיה)

למידע נוסף על קורסים בנושאי דמיון מודרך ו-NLP

דילוג לתוכן