Search

הספרייה המקוונת של מכללת רטר

קשת החיים

הדמיה לחיזוק משאבים – "קשת החיים"

כתבה: מיכל ענבר פרידמן

מקום הקורס: רעננה

הכנסה להרפיה: את מוזמנת למצוא תנוחה נוחה על המזרן/הכיסא… להתרווח… לאפשר לכל איבר בגוף למצוא את מקומו הנעים… את מוזמנת לעצום את העיניים… לקחת נשימה עמוקה… ולאט לאט להתחיל ולהיכנס פנימה אל השקט הפנימי שבתוכך… שאת וודאי מכירה….  בחוץ יום_______, וכאן בחדר_________, ייתכן שנשמעים קולות  מבחוץ ואולי כאן מסביב….. (דוגמאות), אפשרי לקולות להתמזג פנימה… ויחד עם קולי שלי, להתמקד ברגיעה….

תוכלי לשים לב למגע הבגדים עם גופך… למנח הגוף על המזרן/הכיסא… תוכלי לשים לב לקצב הנשימה שלך… ומבטך פנימה אל אותו מקום שליו בתוכך….                                      את מוזמנת לקחת נשימה עמוקה ולחוש כיצד עם כל גל אוויר שנכנס, מתמלא הגוף באנרגיה נקייה… משתחרר ממתחיו… הראש משתחרר ממחשבותיו… הגוף רפוי ורגוע, מאצבעות הרגליים ועד שורשי השערות בקרקפת…. וכך עוד גל אוויר נקי נכנס פנימה… ומשחרר עוד, את כל שדורש שחרור…..והאוויר מכניס פנימה רוגע… שלווה…. מנוחה…. מנוחה לאצבעות הרגליים… נוחה לכפות הרגליים…. מנוחה לשוקיים (להמשיך כך הלאה במעלה הגוף)…. עם כל נשימה כזו, הרגיעה הולכת ומעמיקה עוד ועוד…..

ובדמיונך ראי עצמך בביתך, בחדר החביב עלייך…. אליו את חשה שייכות… המקום בביתך אשר מאפשר לך נינוחות… אליו את שבה מדי יום ובו את מוצאת תמיד את מקומך…. ובפינת החדר, נחשפת לפניך דלת קטנה, שלא הבחנת בקיומה עד כה…. את מתקרבת אל הדלת ומוצאת בה ידית קטנה, והדלת נפתחת…. ואת מבחינה בגרם מדרגות שתיכף תוכלי לרדת בו… את חולפת על פני הדלת אל גרם המדרגות ומתחילה לפסוע לאט, במורד המדרגות….

הדרך מטה מוארת קלות, באור נעים…. וניתן לחוש בניחוח… ניחוח נעים של פריחה עדינה… את ממשיכה לרדת מטה… עוד כ 10 מדרגות… מדרגה אחת…מדרגה שנייה…מדרגה נוספת…ועוד אחת…מדרגה חמישית….מדרגה שישית….מדרגה נוספת….ועוד אחת…..מדרגה תשיעית….את יורדת בצעדים איטיים….מדרגה עשירית…

ובקצה המדרגות נגלה לעינייך גן קסום… מרהיב ביופיו… ממעל, שמיים תכולים… הגן עתיר עצים בגוני ירוק שונים, עתיר פרחים צבעוניים…. והכל סביב גוונים של פריחה…. ובמרכז הגן שביל אבנים…  את פוסעת בשביל, סקרנית, נפעמת מהיופי סביב… ואת רואה אישה טובה, לבושה לבן… שיערה הבהיר גולש… פניה מאירות…  חיוכה נעים…. והיא מזמינה אותך להתקרב אליה… ובבואך היא מעניקה לך מכחול עבה…. המכחול עימו תוכלי לצייר ולהעניק צבע, לקשת החיים שלך…..

האישה מסמנת לך בידיה לפסוע עימה… היא למעשה מובילה אותך אל בריכות הצבע שבגן הקסום…. והנה לעינייך נגלות בריכות, בריכות, בגדלים שונים ובצורות שונות, זו לצד זו… וכל בריכה במרחב — צבע ייחודי למימייה, עמוק ובוהק, ויפה…. וכל צבע מביא עימו ברכה כלשהי – כח, עוצמה, משאב – כל דבר בו תרצי להתברך…..ובמרכז הבריכות, ביניהן, פרוס בד לבן, רחב, עליו תוכלי באמצעות המכחול שבידייך, לצבוע את קשת חייך… הקשת שלך…..

ואת סובבת סביב הבריכות… ההליכה ביניהן מסבה לך שלווה… נועם… והנאה… משפע הצבע הזה שסביבך… ומבטייך חולפים סביב…. ואת בוחרת לך צבע ראשון לקשת שלך…. זה יכול להיות אולי הצבע האדום, אשר יביא עימו אולי את ברכת האהבה… והחום…. אולי הצבע הצהוב…שיביא עימו שמחה… וקבלה…. אולי הצבע הירוק… שיוכל להביא עימו את ברכת היצירתיות… או ההתחדשות….                                                                                                     כך תוכלי לבחור לך כל צבע שתרצי, ואת מוזמנת רק לטבול את המכחול שבידייך בבריכת הצבע… ולמשוח בצבע את הקשת שהינך יוצרת במו ידייך על גבי הבד הלבן….. ועם כל צבע שתוסיפי תוכלי להתברך….. בביטחון…. בחוזק…. בכל משאב שתזדקקי לו על מנת להשיג את המטרה שלך….. תוכלי כך להוסיף עוד צבע, ועוד צבע… עד שתראי אותה בשלמותה…. את הקשת הצבעונית וברוכת המשאבים… היא הקשת שלך…..

אני אהיה בשקט למשך כדקה על מנת שתוכלי להשלים את מלאכת הצביעה של הקשת, עוד מעט תשמעי את קולי שוב…..

וכעת, כאשר הקשת היפה ניבטת מבעד לבד הלבן, הגדול… צבעיה נטמעו ונספגו בבד, כאילו הייתה שם תמיד…. האישה הטובה מסמנת לך בחיוכה הטוב, כי תוכלי לגלגל את הבד, לגליל… ולקחתו עימך….. ועוד מעט תגיע העת לעזוב את הגן ולשוב לביתך….

האישה הטובה מלווה אותך בשביל האבנים שלאורך הגן הקסום, בחזרה לכיוון גרם המדרגות העולות מעלה….. האישה הטובה נפרדת ממך… הגיעה העת גם להיפרד מהגן הנפלא…. להודות על כל הטוב שסיפק לך….

ואת חוזרת בדרכך, אט אט, פוסעת מעלה דרך המדרגות… עולה בהן, אחת אחת…. בדרך המוארת והנעימה… בחזרה למקום שלך, אל חייך, לביתך… לפינתך החמה…..

ואת יודעת שקשת חייך הצבעונית, מרובה בברכות ובמשאבים אשר טבועים בה, והיא עימך… תהיה מאופסנת בכל מקום בו תבחרי (בלב, במגירה אישית, מתחת למיטה, בתיק כלשהו….) ותלווה אותך יום יום, שעה שעה, בכל עת שתזדקקי לה… שתרצי להיזכר בצבעיה…  או תחושי ברצון להתברך שוב…. וזכרי כי תמיד תוכלי לשוב אל אותו גן קסום, אל אותן בריכות צבע מרהיבות ולהוסיף צבעים או לשנות צבעים בקשת החיים שלך…. את מכירה את הדרך לשם, והגן יישאר תמיד קרוב ומזמין עבורך….

וכעת את מוזמנת….  (חזרה איטית לכאן)

 

דילוג לתוכן