Search

הספרייה המקוונת של מכללת רטר

חנות המשקפיים!

היום יום שלישי בערב בחוץ חושך ומזג אויר קריר.

ודאו שהתנוחה בה אתם נמצאים נוחה ומתאימה… לכם הרגישו את מגע הגוף שלכם עם המזרן או הכסא.

חושו את מגע הבגדים על גופכם… עם כל נשימה… כאשר אתם נושמים פנימה והחוצה… פנימה והחוצה……. אפשרו למתח להתפוגג.

אולי אתם שומעים קולות מבחוץ או בחדר… התמקדו בקול שלי…

אתם יכולים לשמוע או להרגיש את פעימות לבכם ,ואתם מתחילים להירגע…

כאשר אתם משילים מעליכם את כל המתח… שלוה עמוקה יורדת עליכם…

שימו לב לכך שתחושות הנוחות גוברות יותר ויותר… שימו לב לטמפרטורה שבחדר.

זה עתה התבוננתם בקלף שבחר אתכם או אתם בחרתם אותו… ואתם מוזמנים לחשוב מה המסר שהוא רוצה להעביר לכם ואיך הוא מתקשר למטרה שלכם. יתכן שאתם מרוצים מהקלף שבידכם ואולי מופתעים… תתחברו אליו וקבלו ממנו כוח.

וכעת אפשרו למחשבות להישאר הרחק מאחור… ואפשרו לעצמכם לחוש רגיעה שמגיעה מכפות הרגלים ומתפשטת לכל אורך הרגלים כלפי מעלה ומפיגה את כל המתח. והרגיעה מתפשטת בגופכם יותר ויותר.

ואתם חשים את גופכם עטוף במעטה של שלווה. והשלווה מחלחלת פנימה ומתעצמת יותר ויותר… וכשאתם מקשיבים למוזיקה הרכה העוטפת אתכם מכל עבר, תשקעו לתוך עצמכם יותר ויותר… אתם חשים כבדות בעפעפיים והאישונים שוקעים למטה לכוון הלב.

והכיף וההנאה מן הרגיעה מתפשטים בגופכם יותר ויותר…  ואתם משילים מעצמכם את החששות והפחדים… ועם כל נשימה הכניסו לגופכם רוגע ושלווה, ועם כל נשיפה שחררו מה שאינכם זקוקים לו ברגע זה…

וכעת… בתוך השלווה הזו… כשאתם  מחזיקים בידכם את הקלף שלכם… ועם המסר שהוא מעביר לכם והכוח שהוא נותןלכם… דמיינו עצמכם נכנסים  לחנות משקפים… זוהי חנות עם חדרים גדולים מוארת באור בהיר… מלאה במשקפיים על גבי מדפים… אתם מגיעים למדרגות  עשיות מאבן .. אתם יכולים לראות מדרגות שיורדות למטה.. למקום אחר.. שליו יותר… לאורך גרם המדרגות יש מעקה… ואם תרצו תוכלו להיתמך במעקה זה… ועם כל מדרגה תרגישו עצמכם שלווים יותר ורגועים יותר…  ועם כל מדרגה שאתם יורדים עוד מתח מתפוגג… ומשהו בכם סקרן לגלות מה מחכה לכם בסוף המדרגות…

אתם מוצאים את עצמכם בחדר  מואר  באור בהיר רחב ידיים…  יש בחדר מראות בגדלים שונים… ושפע של מדפים ועליהם סוגים שונים של משקפים אדומים,.. צהובים,.. כחולים,.. עגולים… ,מרובעים,.. זוהרים,.. משקפים בתלת מימד… משקפים שרואים את העתיד בוורוד… משקפים דרכם אתם שומעים צלילים… וכל האפשרויות  בהן תבחרו,.. בחדר מתנגנת מוזיקה נעימה… אפשרו לעצמכם  להסתובב בחנות ולבחור לכם את המשקפים המתאימים לכם ביותר… וכאשר אתם מרכיבים את המשקפים שבחרתם תוכלו  לחוות את מה שאתם רואים… אפשרו לעצמכם לראות  את הדברים הטובים שיש בכם… ולהודות לעצמכם על הדרך שעשיתם עד היום… ותחושו איך אתם מתמלאים בכוחות של בטחון עצמי… אתם שואפים לקרבכם את תחושת הביטחון הזו… היא ממלאת את כל כולכם ונוסכת בכם רוגע ושלווה. ,

תמשיכו להסתובב בחדר ותאפשרו לכם לבחור זוג משקפים אחר או להישאר עם אותו זוג ולהתמלא באהבה , אהבה לעצמכם למי שאתם ולאן שהגעתם, אהבה לבני משפחתכם,  אהבה לחברים, והאהבה עוטפת אותכם ומלטפת את כולכם.

וכעת אפשרו לעצמכם להסתובב בחנות המשקפים ולבחור עוד זוג משקפים  שדרכם תתמלאו בתעוזה…  ובתחושה שיש לכם אומץ לעשות כל דבר ולהצליח… תחושה זו ממלאת את גופכם , אתם נושמים לתוככם את האומץ ומתמלאים בתחושות של כוח ויכולת… ותחושת האומץ יוצרת בכם נינוחות מרגיעה..

וכעת… כשאתם מסתובבים בחנות המשקפים בחרו לכם משקפים או תישארו עם אותו זוג ותאפשרו לעצמכם להתמלא בתחושת אינטואיציה. תעצימו את היכולת לחוש בדיוק מה הכי טוב לכם והידיעה שאתם סומכים על האינטואיציה שלכם , מרגיעה אתכם ומעניקה לכם רגיעה וכוח  ,ועם ההבנה שכל דבר פתיר ומה שאתם רוצים אתם תשיגו… תבחרו לכם את הדרך  הטובה ביותר להשגת המטרה… אני אהיה בשקט למשך דקה כדי לאפשר לכם לחוות את הדרך שבחרתם.

כעת הביטו פעם אחרונה בחנות ובחרו לכם משקפים או הישארו  עם אותו זוג… ודרכם תראו משהו נוסף  שחסר לכם ויכול למלא אתכם בכוחות ולהאיר לכם את הדרך למטרה.( למשך כדקה לא תשמעו את קולי… אפשרו לעצמכם חצי דקה של שקט בה תוכלו להתמקד בכוחות הרצויים לכם.)

כאשר אתם רואים את התמונה שלמה ומתחברים לכל הזיכרונות  שבהם חוויתם בטחון עצמי , אהבה , אומץ, אינטואיציה ועם המסר שקבלתם מהקלף  שנותן לכם כוחות חיובים והדרך שראיתם בעזרת  המשקפים , מלאים בחוויה המיוחדת שעברה עליכם… אתם עולים במדרגות החנות… עוברים דרך החדרים המוארים…  ובידיעה שתמיד תוכלו לחזור לחנות ולבחור לכם משקפים שיאירו לכם את הדרך… חשים כיצד אתם יכולים להתמודד עם כל דרך חדשה בהצלחה… ומלאים בכוחות חדשים אתם חוזרים לאט לאט לערנות רגילה… לחזור לכאן אל החדר הזה ,הניעו את כפות הרגלים ואת כפות הידיים… קחו נשימה עמוקה… הזיזו את הצוואר מצד לצד ובקצב שלכם פקחו את העיניים ותחזרו למודעות מלאה…

דילוג לתוכן