Search

הספרייה המקוונת של מכללת רטר

בחירה

מטרת ההדמיה: התמודדות עם הקושי לבחור

אתם מוזמנים לעצום את העיניים, ולמצוא לכם תנוחה נוחה על     המזרון או הכסא. קחו מספר נשימות עמוקות, הכניסו אויר דרך האף והוציאו דרך הפה. אולי תוכלו לחוש את פעימות הלב… ואת קצב הדופק. יש אנשים החשים התרגשות קלה בתחילת התהליך אך עם הזמן ההתרגשות עוברת ותוכלו להיכנס יותר ויותר אל תוך ההרפיה. ועם כל נשימה הכניסו רגיעה אל אברי הגוף ועם כל נשיפה נסו להוציא שאריות של מתח שהצטברו באיברים השונים.

לכל אחד יש את הדרך האופיינית לו לדמיין דברים: יש הרואים דברים ויש השומעים קולות, אחרים מרגישים את האירוע שהם מדמיינים ואולי גם טועמים או מריחים… וכל דרך היא דרך מתאימה. ובדמיון הכל מותר והכל אפשרי…

ועוד מעט כשאזמין אתכם לדמיין את עצמכם…תוכלו לעשות זאת… בדרך האופיינית והמתאימה לכם ביותר… ובינתיים אתם מוזמנים לאפשר לעצמכם להיכנס להרפיה יותר ויותר עמוקה… ולאט לאט תוכלו להתחבר למקום של שקט הנמצא עמוק בתוככם… מקום שאולי מוכר לכם מהרפיות קודמות. ויש אנשים היכולים לדמיין מקום של שקט בתוכם… ולראות או לחוש איך הוא הולך וגדל…וכמו אבן הנזרקת למים… ויוצרת סביבה מעגלים… ההולכים ומתרחבים… כך גם ההרפיה הולכת ומתרחבת וגל של רגיעה עוטף אתכם ומשרה עליכם תחושה של שלווה..

ובתוך השקט הזה אתם מוזמנים להתחבר פנימה… אל תוך עצמכם… ולתת לתחושה של נינוחות להתפשט בכל האיברים בגוף. ועם השקט והתחושה הנעימה אתם מוזמנים לאפשר לעצמכם להקשיב למילים. מילים יכולות לקחת אותנו עמוק פנימה למצב של רגיעה, הדומה לשינה קלה או לחלום. ייתכן שחלק מהזמן תוכלו לשמוע את קולי… וחלק מהזמן אולי תבחרו שלא.

ואתם מוזמנים לזרום עם הקולות והצלילים הנשמעים ברקע ולאפשר להם ללוות אותנו בתהליך… ולסמוך על התת- מודע שיוכל לבחור למענכם… אם לזכור או לשכוח. ובכל מקרה, בכל דרך שתבחרו… התהליך יהיה יעיל באותה המידה.

ומתוך המקום שבו אתם נמצאים, אפשרו לעצמכם לנדוד בדמיונכם למקום כלשהו בטבע… מקום שנעים לכם להיות בו… זה יכול להיות מקום שהייתם בו בעבר, או מקום שהייתם רוצים להיות בו… ואולי זהו בכלל מקום דמיוני…

ומהמקום הזה תוכלו לבדוק מה אתם רואים… וכשנמצאים בטבע ניתן להבחין במגוון של צבעים … צמחיה ופריחה…

וישנם גם קולות אופייניים לטבע… אולי ציוץ ציפורים… רחש העלים… ואולי קולות אחרים. וישנם גם ריחות אופייניים לטבע… אולי ריחות של פריחה… ריח האדמה כשהיא יבשה או לחה או בוצית…ואולי גם ריחות אחרים. ואתם מוזמנים ליהנות מהמראות… ומהצלילים… מהתחושות… והריחות.

אתם מביטים סביבכם…ומוצאים שביל להולכי רגל…  תוכלו לדמיין את עצמכם פוסעים בשביל… הולכים בבטחה… כל אחד מתקדם בקצב המתאים לו… ואולי אתם סקרנים לגבי השביל… ולאן הוא מוביל?…וכיצד תראה הדרך? ואתם פוסעים בסקרנות… אך בביטחון… פוסעים בשביל… ומתקדמים באופן המתאים לכם ביותר…נהנים מהדרך.

ולאחר זמן מה אתם מגלים… שהשביל בו אתם פוסעים….מתפצל למס' שבילים….כל אחד מהם מוביל לכיוון אחר. תוכלו להביט בשבילים ולבדוק באיזה מהם אתם בוחרים… אולי גם תוכלו לשים לב כיצד בחרתם…והאם אתם יכולים ללמוד מהאופן שבו נעשית הבחירה………..(זמן)

ואתם ממשיכים בדרך שלכם….ממשיכים והולכים…בטוחים בשביל שבו בחרתם…והשביל מוביל אל מישור רחב ידיים….אם תירצו תוכלו להביט סביבכם ולשים לב למאפיינים של המקום…….(זמן)

ובמקום אתם מגלים מספר קופסאות…והמראה מרהיב ומסקרן ואתם יכולים להתקרב ולבדוק – מה מספר הקופסאות …ומה גודלן… האם יש להן צורה מסוימת? …או  צבע מסוים…ואולי לכל קופסא יש צבע שונה או מספר צבעים לכל קופסא.  (30-60 ש')

ועכשיו אתם מוזמנים לבחור קופסא… אחת…. מתוך כל הקופסאות….את הקופסא המתאימה לכם ביותר….

לפעמים הבחירה נעשית באקראי…ולפעמים זו בחירה מכוונת….מתוך מודעות… (15-30 ש') שימו לב כיצד בחרתם, אתם, את הקופסא- האם לפי הצורה החיצונית?…האם משהו מיוחד שווה את לבכם?…אולי היו אלו הגודל, הצורה או הצבע….ואולי היה זה דווקא התוכן המיוחד שקסם לכם…ואולי משהו אחר (60-30 ש').

עוד מעט תוכלו לפתוח את הקופסא שבחרתם…וליהנות באופן מלא מהתובנות, מהתחושות ומהרגשות שעולים… ואולי גם מדברים אחרים…

יש המוצאים בהם נייר שכתוב עליו דבר מה…או אולי חפץ משמעותי…או אביזר כלשהו…ואולי חיה מיוחדת…יש המוצאים בקופסא תמונה של מישהו קרוב או חשוב…או קלטת המשחזרת ארוע מיוחד….יש המוצאים בקופסא תובנה… או תחושה..או דברים אחרים..ואתם כבר יודעים שבדמיון הכל מותר…והכל אפשרי…וכל אחד יכול לבחור משהו החשוב לו…את המסר המיועד לו…

אני אהיה בשקט בזמן שאתם פותחים את הקופסא…ואתם תשמעו שוב את קולי בעוד כ-2 דקות…. ובדמיון 2 דקות הן כמו שעתיים או יומיים ואף יותר מזה….ולרשותכם יעמוד כל הזמן שתזדקקו לו.

והתת מודע שלכם ימשיך את התהליך שהתחלתם בו…ויפעל למענכם…יעזור לכם לבחור…להיפתח…לקבל…ולהכין את עצמו לבחירות שאתם עושים בדרככם, להחלטות שאתם מקבלים ולשינויים העוברים עליכם.

בקרוב יגיע הזמן לחזור…ובתחושה של רוגע ובטחון אתם מוזמנים…לעזוב את המישור…ולחזור אל השביל…כשאתם מעיפים מבט אחרון בקופסאות…ואתם יודעים…שתמיד תוכלו לחזור ולבחור קופסא נוספת…שונה…..וכמו שבחרתם היום את הקופסא…תוכלו לראות איך אתם עושים את הבחירות בחייכם…ולהבין את משמעותן…מתוך ידיעה…שתמיד…יש עוד קופסאות…אותן תוכלו לבחור… חלקן כבר פתוחות ואפשר לבדוק את תוכנן, וחלקן עדיין סגורות, מסקרנות, מחכות שמישהו יפתח אותן.

אך עתה הגיע הזמן לעזוב את המישור. וכשאתם  חשים את השלווה שבטבע…והשלווה שבתוככם…אתם מביאים אתכם את התבונות שגיליתם…האנרגיות שחוויתם…והתחושות שליוו אתכם במסעכם…מתוך ידיעה שתוכלו לעשות בהם שימוש יעיל בחיי היומיום.

ועתה הגיע הזמן לחזור…וכשאתם חוזרים, תוכלו לחזור בקצב  המתאים לכם ועם הרבה רגיעה שתלווה אתכם. ואתם יכולים להשתמש בכל החושים על מנת לחזור למודעות רגילה ולערנות רגילה, לחדר הזה, כשאתם לוקחים נשימה עמוקה, מכניסים אויר טרי ורענן אל הריאות. מתחילים להזיז את הרגליים ואת הידיים, מתחילים להזיז את הצוואר מצד לצד ופוקחים את העיניים.

למידע נוסף על קורסים בנושאי דמיון מודרך ו-NLP

דילוג לתוכן