דליה וייס – הבמה שלך

” כבר מתמונות ילדותה אפשר לראות את מתנת החיוך עמו נולדתי” , אומרת דליה “אבל רק כשהגעתי להגשמת היעוד שלי בטיפול באנשים הבנתי מה אומר החיוך הזה” …

מסלול חייה הוביל אותה להנדסה, ההצלחה והעניין השאירו אותה שם. כשחלה אביה חלה בסרטן נחשפה דליה לעולם הטיפול המשלים ולפני שבע שנים,  קיבלה החלטה לעשות שינוי והתפטרה ממקום עבודתה ומאז עוסקת דליה בטיפול והנחייה.

את העבודה התחילה בליווי חולי סרטן כשמטרתה להביא להם שקט נפשי, רוגע, תקווה ורגעים של שמחה והכלים שרכשה במכללת רטר נתנו לה את היכולת לעשות זאת בהצלחה

החיוך הטבעי של דליה מאפשר פתיחות וחיבור מהיר למונחים שלה,  וסיפוק גדול היא חשה מהתודה הגדולה של החולים והמחלימים מסרטן על השינה טובה והרגועה ועל הקלה בתופעות הלוואי. היום דליה מרכזת קבוצת תמיכה לחולי ומחלימי מחלת הסרטן בויצו נהריה.

הנגיעה בכאב של אותם אנשים שהקלה ושיפרה את איכות חייהם לפני שנפרדו מהחיים, הוביל אותה להתבונן בקו החיים ולגעת בקצה השני, השנים הראשונות בחיינו  – בילדים.

דליה משתפת בסיפור מדהים מהקליניקה שלה על אורי (שם בדוי) : “אורי הגיע אלי עם חיוך גדול וכובע גדול שהסתיר ראש עם תופעת התקרחות.

הילד עבר מרופא לרופא וטופל במשחות, אך הוריו הבינו שהסיבה היא רגשית. אורי שובה הלב העדיף תמיד את מסגרת משפחתו הבטוחה והאוהבת והצליח להתחבר לדמיון בצורה כל כך טבעית וגם אלי.

בתהליך קצר של שמונה פגישות עבר תהליך מדהים של מתן לגיטימציה לרגשות, למד לשחרר רגשות קשים להתמודד עם אתגרים  ורכש כלים למיקוד והרגעה. ביטחונו העצמי עלה והשינוי ניכר בבית ובגן.

בעזרת דמיון מודרך עבדנו גם על נושא צמיחת השיער , בהדמיה שבנינו וחרזנו יחד”. לפני שבועיים קיבלתי את הטלפון המשמח שהחלה צמיחה  של שיער!

דליה וייס כותבת ומנחה סדנאות. יוצרת הסדנאות : “פשוט להירגע” להתמודדות עם בעיות בריאות. אימהות זוגיות ואני – סדנה לאימהות בחופשת לידה. למצוא את האיזון – לאנשים החווים משבר.

פרטים נוספים על דליה  אפשר למצוא בעמוד הפייסבוק שלה : http://www.facebook.com/dalia.weiss.7?fref=ts

הוסף/הוסיפי תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אביגיל הגיב ב-

  דליה את מקסימה, נותן המון שקט ושלווה.
  גם לי עזרת הרבה בשיחות שהיו לנו.
  אוהבת מאד גיל

  הגב
 2. מריז הגיב ב-

  לגעת בקצוות, לחיות באמצע. לנוע על ציר הזמן – משם, לכאן לאחר כך… איזה יופי של תהליך את בונה דליה.

  הגב